Komputer poleasingowy do gier? Test modeli od HP i Dell

Komputer poleasingowy do gier? Test modeli od HP i Dell

Poniższe testy zostały podzielone na dwie zakładki, indywidualnie dla każdej gry. Pierwsza z nich zawiera wyniki uzyskane w tandemie z kartą graficzną GeForce GTX 1050 Ti. Z kolei druga rezultaty we współpracy ze słabszą GeForce GT 1030, a także - dodatkowo - dla procesora AMD Ryzen 5 2400G, wyposażonego w zintegrowane GPU Radeon RX Vega 11, które można traktować jako rywala wspomnianego przed chwilą układu od NVIDII. W tym drugim przypadku wykresy najczęściej są "spłaszczone", ze względu na bardzo małą moc GT 1030, i absolutnie nie ma się co temu dziwić.

Far Cry Primal

Uwaga: Na karcie GeForce GT 1030, w połączeniu z procesorem Pentium Gold G5400, zauważyłem dziwne problemy z nieregularnością animacji (przeskoki klatek, mikroprzycięcia). Co ciekawe, objawy ustąpiły po ustawieniu bardziej agresywnych timingów pamięci. Dla pewności próbę powtórzyłem dwukrotnie i w obu przypadkach zachowanie platformy było identyczne.

Hitman

Uwaga: Na procesorach dwurdzeniowych zauważyłem w Hitmanie wyraźne mikroprzycięcia w trybie DX 12. Dlatego też, chociaż w starszym API wydajność była o 11-14% niższa, to właśnie wyniki w nim uzyskane należy traktować jako użyteczne dla gracza.

Uwaga: Karta graficzna Radeon RX Vega 11 osiągała wyższą wydajność w trybie DX 12, toteż na powyższym wykresie znalazł się wynik zanotowany w nowszym API.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Komputer poleasingowy do gier? Test modeli od HP i Dell

 0