Recenzja Lenovo IdeaCentre AIO 3 6. generacji. Komputer do pracy za niewielkie pieniądze

Recenzja Lenovo IdeaCentre AIO 3 6. generacji. Komputer do pracy za niewielkie pieniądze

Test Lenovo IdeaCentre AIO 3 6. generacji: konkluzje

Zaczynając od wydajności, tak jak wspomniałem we wstępie, Lenovo IdeaCentre AIO 3 szóstej generacji ma dość wysoko ustawione limity energetyczne. Dzięki temu pobór prądu procesora potrafi przez kilka minut sięgać 37 W i chłodzenie nie ma problemu z takimi parametrami, a docelowo, podczas długotrwałego obciążenia, PL nie spada poniżej TDP wynoszącego 25 W. Efekt praktyczny to oczywiście osiągi w testach wielowątkowych wyraźnie wyższe niż dla Ryzena 5 5500U w wydaniu laptopowym. Co więcej, recenzowane AIO wyprzedza także Ryzena 5 5600U pracującego w komputerze przenośnym, a czasem zdarza mu się nawet dogonić ośmiordzeniowego Ryzena 7 5700U. Zapas mocy jest więc spory i Ryzen 5 5500U z tak ustawionymi limitami mocy dobrze sprawdzi się nie tylko podczas typowej codziennej pracy, ale również, gdy np. będziemy obrabiać filmy do wrzucenia na YouTube. Rzecz jasna to nie poziom mocnej stacjonarki, ale jak na tę klasę urządzeń nie ma się do czego przyczepić.

Jeśli nie potrzebujecie pracy na baterii i nie chcecie klasycznej skrzynki z częściami, a oczekujecie wysokiego komfortu pracy, jak najbardziej warto mieć na oku Lenovo IdeaCentre AIO 3 szóstej generacji.

Lenovo IdeaCentre AIO 3 Gen 6 - test komputera AIO z procesorem Ryzen 5 5500U

 Wielki test procesorów mobilnych, cz. 1 – modele o TDP 45-54 W

Wydajność w grach oraz pozostałe aspekty użytkowego recenzowanego AIO

Co do gier, zintegrowany Radeon Vega 7 to GPU raczej do starszych produkcji albo tytułów e-sportowych pokroju World of Tanks, gdzie przy odpowiednio dobranych detalach osiągniemy całkiem satysfakcjonującą liczbę FPS. Ale jeżeli nie przeszkadza Wam obniżenie rozdzielczości do 900p, minimalne ustawienia graficzne i 30 FPS, to będzie można zagrać także w bardziej wymagające produkcje jak Battlefield V, Dying Light, Rise of the Tomb Raider czy Watch Dogs 2. Notabene warto dodać, że wydajność iGPU mogłaby być nieco wyższa, gdyby pamięć RAM nie była na kościach x16, co oznacza spadek przepustowości względem klasycznych x8 (zainteresowanych odsyłam tutaj). Jeśli chodzi o pozostałe aspekty użytkowe, zużycie energii całości w spoczynku to tylko ~10 W, a pod obciążeniem watomierz wskazywał 44-48 W. Temperatury CPU były bardzo dobre, a kultura pracy nienaganna i jest to kolejna przewaga nad laptopami, które stają się coraz cieńsze, na czym cierpią ich układy chłodzenia. Czas uruchamiania był krótki, wynosząc raptem 10 sekund.

Lenovo IdeaCentre AIO 3 Gen 6 - test komputera AIO z procesorem Ryzen 5 5500U

 Wielki test procesorów mobilnych, cz. 2 – modele o TDP 25-35 W

Kilka słów na temat specyfikacji oraz ceny i ocena końcowa testowanego AIO

Wizualnie wg mnie Lenovo IdeaCentre AIO 3 6. generacji to komputer stylowy, a na wyposażeniu ma wszystko co potrzeba - duży wyświetlacz, dobre głośniki, wbudowaną kamerę, HDMI 2.0, które pozwala podłączyć zewnętrzny monitor 4K 60 Hz, Wi-Fi 6, klawiaturę i mysz w komplecie czy szybkie porty USB 3.2 Gen 2. Co do tych ostatnich, USB w ogólności mogłoby być więcej niż cztery sztuki, ale biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia ze sprzętem, któremu zdecydowanie bliżej do laptopa niż do peceta, taka ich liczba to w obecnych czasach standard. Wracając jeszcze do wyświetlacza, szkoda że monitor nie pozwala na regulację wysokości - możemy dostosować tylko jego nachylenie. Przypominam także, że jego rozdzielczość to 1920x1080 px i potencjalny nabywca musi zdecydować, czy taka liczba pikseli będzie przy przekątnej 27" wystarczająca. Osobiście nie miałem z tym problemu, ale jeżeli preferujecie większe zagęszczenie pikseli, to wariant 24-calowy może być lepszym wyborem.

Przechodząc do cen, w chwili pisania tekstu wersja 24" z Ryzenem 5 5500U, 16 GB RAM i 512 GB SSD kosztowała ok. 3000 zł, a z 27-calowym ekranem 3400 zł. Biorąc pod uwagę, że za te pieniądze dostajemy kompletny zestaw gotowy do pracy, to kwoty naprawdę sensowne, gdyż złożenie małego komputera z Wi-Fi np. na Ryzenie 5 4600G po doliczeniu kosztu monitora tańsze nie będzie. Ocena końcowa to cztery i pół gwiazdki z wyróżnieniami design, kultura pracy oraz rekomendacja. Jeżeli nie potrzebujecie pracy na akumulatorze i nie chcecie klasycznej skrzynki z podzespołami, a oczekujecie wysokiego komfortu pracy oraz urządzenia o niebanalnym designie na biurku, jak najbardziej warto mieć na oku recenzowane AIO.

 

Lenovo IdeaCentre AIO 3 Gen 6

Ocena komputera Lenovo IdeaCentre AIO 3 Gen 6Ocena komputera Lenovo IdeaCentre AIO 3 Gen 6Ocena komputera Lenovo IdeaCentre AIO 3 Gen 6Ocena komputera Lenovo IdeaCentre AIO 3 Gen 6

Lenovo IdeaCentre AIO 3 6. generacji - opinia

Lenovo IdeaCentre AIO 3 6. generacji - plusy

 • Wydajny procesor z wysoko ustawionymi limitami energetycznymi
 • Elegancki i efektowny wygląd zestawu oraz dwa warianty kolorystyczne do wyboru
 • Bardzo dobry układ chłodzenia (niskie temperatura i doskonała kultura pracy)
 • Szybki czas uruchamiania komputera
 • Niski pobór prądu w spoczynku i pod obciążeniem
 • Klawiatura i mysz w zestawie, kolorystycznie zgodne z komputerem
 • Wbudowane dobre głośniki i kamera
 • Wi-Fi 6 oraz HDMI 2.0 (możliwość podłączenia ekranu 4K 60 Hz)
 • Obecność szybkich portów USB 3.2 Gen 2
 • Atrakcyjna cena komputera

Lenovo IdeaCentre AIO 3 6. generacji - minusy

 • Liczba portów USB mogłaby być większa
 • Ograniczone możliwości regulacji monitora
 • Rozdzielczość Full HD przy 27" może być dla niektórych za niska
 • Pamięć RAM na kościach x16 nieco obniżyła wydajność iGPU
 • Gwarancja mogłaby być dłuższa

Cena (na dzień publikacji): 2999 zł (ekran 24") albo 3399 zł (ekran 27")

Gwarancja: 24 miesiące

* Recenzowany komputer AIO kupicie w sklepie Lenovo IdeaCentre AIO 3 Gen 6 - test komputera AIO z procesorem Ryzen 5 5500U

* Wszelkie informacje o testowanym AIO znajdziecie na stronie Lenovo IdeaCentre AIO 3 Gen 6 - test komputera AIO z procesorem Ryzen 5 5500U

 

Sprzęt do testów dostarczyło:

Lenovo IdeaCentre AIO 3 Gen 6 - test komputera AIO z procesorem Ryzen 5 5500U

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja Lenovo IdeaCentre AIO 3 6. generacji. Komputer do pracy za niewielkie pieniądze

 0