Recenzja Mountain Everest 60. Najlepsza klawiatura mechaniczna do 1000 zł?

Recenzja Mountain Everest 60. Najlepsza klawiatura mechaniczna do 1000 zł?

Mountain Everest 60 test - Najlepsza klawiatura mechaniczna do 1000 zł?

Czy tak samo jak ja macie już dość monotonii na rynku klawiatur dla graczy? A może denerwuje was to, że mimo możliwości przebierania pośród szerokiej gamy produktów trudno jest znaleźć solidną klawiaturę, która mogłaby się równać personalizowanej konstrukcji? Jeżeli wasza odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań była twierdząca, to myślę, że niemiecka marka Mountain powinna przypaść wam do gustu. Zapewne spora część z was nie kojarzy tego producenta… i nie ma nic w tym dziwnego. Mountain to stosunkowo młody brand, który zadebiutował na rynku zaledwie kilka lat temu (w 2018 roku). Jego premierowymi produktami były innowacyjne klawiatury z serii Everest. Wprowadziły one na rynek powiew świeżości, którego nie był w stanie dostarczyć nam żaden mainstreamowy producent. W podobnym okresie zadebiutowała także innowacyjna ultralekka mysz Mountain Makalu 67, która jako pierwsza na świecie wykorzystywała sensor PixArt PMW3370 - obecnie jeden z najpopularniejszych oraz najlepszych optyków stosowanych zarówno w gamingowych myszkach przewodowych, jak i bezprzewodowych. To właśnie nisza pokazała innym, jak należy kształtować branżę. Chociażby z tego powodu warto zainteresować się marką Mountain, gdyż intuicja mówi mi, że usłyszymy o niej jeszcze niejednokrotnie. Jeśli zaciekawiła was ta historia, to szczerze zachęcam do zapoznania się z recenzją Mountain Makalu 67 i Mountain Everest Max, którą przygotował mój kolega z redakcji - Daniel.

Kupując Mountain Everest 60 możecie być pewni, że dostaniecie genialny produkt o parametrach nieporównywalnie lepszych niż w najdroższych konkurencyjnych klawiaturach mechanicznych.

Mountain  Everest 60

url Test Mountain Makalu 67 i Everest Max. Ciekawa mysz i najbardziej innowacyjna klawiatura na rynku

Nie jest to jednak jedyne, co ma dla nas Mountain. Firma niesiona na fali sukcesu postanowiła zaserwować nam kolejną świetną klawiaturę na miarę 2022 roku, poznajcie Mountain Everest 60 - urządzenie zaprojektowane z myślą o mnie i o tobie. Dlaczego? Głównym zamysłem twórców było stworzenie klawiatury mechanicznej będącej platformą do spersonalizowania przez użytkownika. To my dyktujemy jaki kolor mają mieć keycapy, czy w zestawie ma się znajdować numpad oraz dobieramy sobie przełączniki i akcesoria. Stąd cena urządzenia jest płynna i waha się od 800 do ponad 1000 złotych. Aczkolwiek kupując Mountain Everest 60 możecie być pewni, że dostaniecie genialny produkt o parametrach i komforcie użytkowania nieporównywalnie lepszych niż w najdroższych konkurencyjnych klawiaturach mechanicznych z segmentu dla graczy. Sam nie mogę się już doczekać, aby opowiedzieć wam nieco więcej o tym sprzęcie. Dlatego nie przedłużając, zapraszam do dalszej części recenzji.

Specyfikacja Mountain Everest 60

Specyfikacja Mountain Everest 60
Typ Klawiatura mechaniczna
Przełączniki Mountain Linear 45 (testowany wariant), Mountain Linear 45 Speed, Mountain Tactile 55
Zastosowane materiały Aluminium, ABS, Pianka (wygłuszenie), Sylikon (wygłuszenie), PBT (keycapy)
Układ Custom (bazowany na ANSI)
Kolor Midnight Black
Przewód 1.6 m, materiałowy oplot, odłączany kabel USB-A na USB-C
Podświetlenie aRGB
Hot-swappable Tak
Akcesoria Numpad (opcjonalnie), kabel USB typu C, key/switch puller, dodatkowy keycap z logiem marki, dystanse do regulacji wysokości, komplet naklejek
Waga 768 g
Wymiary 307.2 × 115 × 46.44 mm
Cena €139,99 - €209,99
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja Mountain Everest 60. Najlepsza klawiatura mechaniczna do 1000 zł?

 0