Oppo RX17 Neo - test średniaka z aspiracjami

Oppo RX17 Neo - test średniaka z aspiracjami

Podsumowanie

W ten oto sposób kończymy nasze testy i recenzję Oppo RX17 Neo, który okazał się być typowym przedstawicielem średniej półki cenowej, zaskakując jednak zastosowaniem innowacyjnego podekranowego czytnika linii papilarnych. Za 1499 PLN możemy liczyć na smartfon o nowoczesnej stylistyce w dwóch atrakcyjnych dla oka wariantach kolorystycznych, którego jakość wykonania stoi na naprawdę dobrym poziomie. Ogromną zaletą tego urządzenia jest także jego duży wyświetlacz AMOLED z niewielkim notchem w kształcie kropli wody i bardzo cienkimi ramkami bocznymi, który zapewnia świetne kąty widzenia i nasycenie kolorów, sprawiając, że korzystanie ze smartfona to prawdziwa przyjemność. Smartfon nie zawodzi również w zakresie wydajności i możliwości fotograficznych, zapewniając osiągi zbliżone do swoich konkurentów, a na uwagę z pewnością zasługuje również nakładka interfejsu użytkownika, która jest intuicyjna, zapewnia zaawansowaną obsługę gestami i bardzo przydatny inteligentny pasek boczny a 6 najczęściej używanymi przez nas aplikacjami.

Rozważając zakup RX17 Neo trzeba zatem odpowiedź sobie na pytanie, czy chodzi nam o czystą wydajność, czy może jesteśmy skłonni nieco ją poświęcić, aby otrzymać stylowo wyglądający smartfon z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami.

Oppo RX17 Neo - test średniaka z aspiracjami

Żeby jednak nie było tak słodko, nie można zapomnieć o kilku kwestiach, które nieco psują odbiór całości. Po pierwsze, Oppo nie ustrzegło się drobnej wpadki w zakresie spasowania ramki i tylnego panelu, a do tego ten ostatni wykonano z tworzywa, które może i dobrze wygląda, ale mocno zbiera odciski palców i trudno się czyści. Do tego zamiast coraz popularniejszego, nawet w budżetowej półce cenowej, złącza USB typu C mamy micro USB, a co więcej producent nie zdecydował się na szybkie ładowanie Quick Charge 4.0, chociaż zastosowany SoC na to pozwalał, przez co pełne ładowanie smartfona zajmuje ok. 2,5 godziny. Trudno też nie wspomnieć o konkurencji, która mocno namieszała w tym przedziale cenowym, bo za ok. 1300-1400 PLN można już kupić Pocophone F1, który oferuje wydajniejszy układ Snapdragon 845 i 6/8 GB pamięci RAM czy Honor Play z Kirinem 970 i 4 GB pamięci RAM ze specjalnym trybem GPU Turbo znacznie podnoszącym jakość mobilnego grania. Rozważając zakup RX17 Neo trzeba zatem odpowiedź sobie na pytanie, czy chodzi nam o czystą wydajność, czy może jesteśmy skłonni nieco ją poświęcić, aby otrzymać stylowo wyglądający smartfon z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami.

Oppo RX17 Neo

 design, dobry wyświetlacz z cienkimi ramkami i bardzo małym notchem, możliwości fotograficzne przy dobrych warunkach oświetleniowych, inticyjna i lekka nakładka systemowa, długi czas pracy na baterii, czytnik lini papilarnych w ekranie, inteligentny pasek boczny i zaawansowana obsługa gestami

 brak wsparcia dla NFC, brak wodoszczelności, kilka potknięć w spasowaniu elementów (łączenie tylnego panelu i ramki), brak szybkiego ładowania, microUSB zamiast USB typu C

Cena (na dzień publikacji): 1499 zł

Gwarancja: 2 lata

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oppo RX17 Neo - test średniaka z aspiracjami

 0