Recenzja Endorfy Navis F280. Najwydajniejsze AiO 280 mm jakie miałem

Recenzja Endorfy Navis F280. Najwydajniejsze AiO 280 mm jakie miałem

Endorfy Navis F280 - podsumowanie i ocena

Najnowsze AiO Endorfy Navis F280 to przede wszystkim bardzo wysoka wydajność i cicha praca. Chłodzenie w naszych testach poradziło sobie znakomicie, a jego wydajność plasuje się na poziomie takich marek jak Corsair czy be quiet!, a w niektórych scenariuszach jest nawet lepiej od konkurencji. Wydajne 140-milimetrowe wentylatory, oferujące wysokie ciśnienie statyczne powietrza, z bardzo dobrej strony pokazują się w testach z normalizacją głośności, oferując wydajność na poziomie AiO z 360-milimetrową chłodnicą. 

Oczywiście największym atutem Endorfy Navis F280 jest wysoka kultura pracy, szczególnie w trybie spoczynku, co jest zasługą obniżenia obrotów pompy cieczy do 1600 RPM. I nie wspominam nawet o możliwości pracy półpasywnej wentylatorów, bo w takich warunkach AiO jest bezgłośne. Co prawda podczas pełnej wydajności Navis F280 jest nieco głośniejszy od be quiet! Pure Loop 2 FX 280 mm, ale nadal jest bardzo cicho. Podoba mi się też prostota montażu zaraz po wyjęciu z pudełka, wentylatory mamy fabrycznie zainstalowane na radiatorze, a okablowanie estetycznie poprowadzone między śrubami mocowania wentylatorów. System mocowania też jest bardzo prosty, ale wymaga drobnych poprawek, a skoro już przy wadach jesteśmy, to do tych zaliczyć trzeba też brak wsparcia dla podstawek AMD TR4 i sTRX4. 

Najnowsze AiO Endorfy Navis F280 to przede wszystkim bardzo wysoka wydajność i cicha praca w dobrej cenie.

 SilentiumPC Navis F240 - test wydajnego AIO, które nie brzmi jak odrzutowiec

Pozostaje jeszcze kwestia samej ceny, a ta jest bardzo atrakcyjna, ponieważ AiO Endorfy Navis F280 jest dostępne w cenie 459 zł, a konkurencyjny be quiet! Pure Loop 2 280 mm za ok. 200 zł więcej. Warto więc mieć na uwadze najnowszy produkt marki Endorfy, szczególnie że to po prostu bardzo wydajne, a zarazem ciche chłodzenie. Endorfy Navis F280 oceniam na 4,5 gwiazdki oraz dodaję odznaczenia rekomendacja, wydajność i kultura pracy. Jak widać można zrobić kompaktowe chłodzenie cieczą, które jest wydajnie i ciche zarazem. 

Endorfy Navis F280

 

Endorfy Navis F280 - opinia

 Endorfy Navis F280 - zalety

 • Wydajność
 • Wysoka wydajność w testach 38 dBA
 • Wysoka kultura pracy 
 • Pompa sterowana sygnałem PWM
 • Estetyka kabli wentylatorów
 • Prosty montaż
 • Kompatybilność z najpopularniejszymi podstawkami
 • Wysokociśnieniowe wentylatory z łożyskiem FDB
 • Węże w oplocie

 Endorfy Navis F280 - wady

 • Brak wsparcia dla podstawek AMD TR4 i sTRX4
 • Brak niklowanej podstawy

Endorfy Navis F280

Cena na dzień publikacji: 459 zł

Gwarancja: 3 lata

Sprzęt do testów dostarczył:

Endorfy Navis F280

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja Endorfy Navis F280. Najwydajniejsze AiO 280 mm jakie miałem

 0