realme 8 - premierowy test stylowego średniaka z panelem AMOLED

realme 8 - premierowy test stylowego średniaka z panelem AMOLED

realme 8 - Podsumowanie

Ocena smartfonów z tej półki cenowej za każdym razem sprawia nam wiele problemów, bo choć zawsze trafiają się tu cięcia i niedoskonałości, które można wytknąć, to bez odpowiedniego kontekstu jest to po prostu niesprawiedliwe. I dokładnie tak jest z realme 8, bo musimy pamiętać, że to urządzenie kosztujące poniżej 1000 PLN, więc osoby decydujące się na zakup, muszą mieć pełną świadomość tego, że nie dostaną tu możliwości na miarę nie tylko flagowców, ale i rozwiązań ze średniej półki. Niemniej nowa propozycja realme ma sporo do zaoferowania - na pierwszy rzut oka od razu widać zmiany w designie i choć nie każdemu przypadnie do gustu duży napis Dare to leap na tylnym panelu i inspirowana iPhone’ami wyspa aparatów, to obudowa jest smukła, stylowa i nowoczesna. Producent zdecydował się również na przesiadkę na wyświetlacz Super AMOLED, który może nie jest najlepszym, z jakim mieliśmy do czynienia i ma swoje problemy, ale to wciąż AMOLED, który zapewnia przyjemny dla oka obraz z całkiem żywymi kolorami, szerokie kąty widzenia oraz odpowiedni poziom jasności. 

Nowa propozycja realme ma sporo do zaoferowania - na pierwszy rzut oka od razu widać zmiany w stosunku do poprzednika.

realme 8 - premierowy test stylowego średniaka z panelem AMOLED

Nowy panel pozwolił też na implementację funkcjonalności Always-On, która rekompensuje nieco brak diody powiadomień oraz czytnika linii papilarnych zintegrowanego z wyświetlaczem, który spisuje się świetnie. Nie można też nie wspomnieć o poprawionych względem realme 7 5G możliwościach fotograficznych oraz mnogości dostępnych opcji i funkcjonalności, w tym również mniej oczywistych, jak tryb gwiaździsty, tilt-shift czy nagrywanie z dwóch kamer jednocześnie. Do tego mamy przyzwoitą wydajność oraz pojemny akumulator z szybkim ładowaniem, więc czego chcieć więcej w tej półce cenowej. Oczywiście, obudowa jest plastikowa, głośnik nadaje się tylko do podstawowych czynności, a odświeżanie 60 Hz to już obecnie nieco za mało, ale w cenie poniżej 1000 PLN realme 8 jest naprawdę godnym zainteresowania zawodnikiem (no chyba, że macie już recenzowany przez nas model realme 7 5G, wtedy przesiadkę trudniej uzasadnić, szczególnie w obliczu utraty łączności 5G). 

realme 8

wyświetlacz Super AMOLED, jasność maksymalna 1000 nitów, szybki zintegrowany z ekranem czytnik linii papilarnych, stylowy design, bateria 5000 mAh z szybkim ładowaniem, lekka i intuicyjna nakładka interfejsu użytkownika z wieloma opcjami personalizacji, gniazdo 3,5 mm jack, NFC

ekran ma swoje problemy, odświeżanie 60 Hz, kiepski głośnik multimedialny, dość kapryśny aparat

Cena (na dzień publikacji): 999 zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Pokaż / Dodaj komentarze do: realme 8 - premierowy test stylowego średniaka z panelem AMOLED

 0