Recenzja Genesis Krypton 510. Tani i ładny, ale czy dobry?

Recenzja Genesis Krypton 510. Tani i ładny, ale czy dobry?

Genesis Krypton 550 - Podsumowanie

Pomimo kilku potencjalnych mankamentów Krypton 510 stanowi przyzwoitą konkurencję dla obecnych bestsellerów w swojej półce cenowej. Odlano go z dobrej jakości tworzywa sztucznego, kształtem trafia idealnie w gust osób poszukujących dużej, profilowanej myszy nadającej się do Palma. Pre- oraz post travel w nim nie występują. O spasowaniu nie można powiedzieć złego słowa, chociaż z drugiej strony wobble łopatek LPM i PPM daje się nieco we znaki. Tak samo zresztą jak przeciętny scroll czy trochę zbyt sztywny kabel lub palcująca się podstawa i boki urządzenia. Produkt marki Genesis nadrabia za to swoje niedoskonałości świetną kalibracją sensora oraz rozbudowanym sterownikiem pozwalającym na sporą personalizację. Oczywiście nie można zapomnieć też o dodawanym w komplecie zestawie zapasowych ślizgaczy, co jak na mysz z tej półki cenowej jest bardzo miłym oraz rzadko spotykanym dodatkiem.

Genesis Krypton 510 to dobra i znacznie lżejsza alternatywa dla przypominającej ją kształtem myszki Microsoft Intellimouse Pro.

Genesis Krypton 510

url Szczegółowy Test Genesis Xenon 800 - Umarł król, niech żyje król

Reasumując, Genesis Krypton 510 to dobra i znacznie lżejsza alternatywa dla przypominającej ją kształtem myszki Microsoft Intellimouse Pro. W budżecie około 100 złotych trudno jest znaleźć dużego gryzonia o przyzwoitych parametrach i solidnym wykonaniu. Dlatego myślę, że Krypton tę lukę idealnie zapełnia, a przy tym oprócz zadowalających parametrów ładnie się też prezentuje na biurku, zwłaszcza z włączonym podświetleniem w trybie Prism. W grach spisuje się wyśmienicie, sensor działa responsywnie, nie gubi się, chociaż jego ostry feeling to kwestia gustu. Dlatego sugerowana cena jest tu jak najbardziej zasadna, chociaż musimy brać pod uwagę również pewne zauważalne minusy tego urządzenia. Co nie jest jednak niczym nadzwyczajnym, gdyż najwięksi konkurenci Kryptona 510 miewają niekiedy znacznie poważniejsze wady, jak na przykład wpadające do środka obudowy przyciski boczne czy piszczące sensory. Dlatego oceniłem Genesis Krypton 510 na zasłużone cztery gwiazdki i wyróżniłem Rekomendacją.

Genesis Krypton 510

4/5Rekomendacja

zalety Solidna konstrukcja, ładne podświetlenie, brak pre- i post travel, rozbudowany sterownik, ciekawy design, atrakcyjna cena, dobrze skalibrowany sensor, zawiera dodatkowy zestaw ślizgaczy

wady Sztywny kabel, przeciętny scroll, wobble, palcująca się podstawa

Cena sugerowana (na dzień publikacji): 109 zł

Gwarancja: 24 miesięcy

Sprzęt do testów dostarczył:

Genesis

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja Genesis Krypton 510. Tani i ładny, ale czy dobry?

 0