Samsung Galaxy A72 - test kolejnego stylowego zawodnika ze średniej półki. Tylko ta cena...

Samsung Galaxy A72 - test kolejnego stylowego zawodnika ze średniej półki. Tylko ta cena...

Samsung Galaxy A72 - Wygląd i jakość wykonania

Smartfon przychodzi do nas zapakowany w nieduże kartonowe pudełko w białym kolorze, na którym znajdziemy dużą grafikę dobrze oddającą wygląd urządzenia (w odpowiedniej wersji kolorystycznej) i minimalną dawkę informacji o sprzęcie (dosłownie wersja kolorystyczna i pamięć na dane). W środku jest równie ascetycznie, czyli poza samym Galaxy A72 znajdziemy tu jedynie nieco papierologii, przewód USB typu C do typu C, szybką ładowarkę 25W oraz szpilkę do wysuwania tacki SIM/microSD. Producent nie zdecydował się na dodanie do zestawu silikonowego etui, które od dłuższego czasu jest standardem nawet w niższej półce cenowej. Czyżby uznał, że smartfon poradzi sobie z trudami codziennej aktywności bez niego lub po prostu tak wygląda zdecydowanie lepiej? 

Samsung Galaxy A72

Trudno powiedzieć, ale smartfon faktycznie wygląda na tyle oryginalnie, że nieco szkoda go chować - zwłaszcza wersje kolorystyczne Wyjątkowy Fiolet i Nieziemski Błękit, czyli ciekawe pastelowe odcienie, bo Niesamowita Czerń i Niezwykła Biel to taki standard. Niezależnie jednak od koloru, tylny panel smartfona jest pokryty tworzywem o satynowym wykończeniu, które na dodatek jest nieco „gumowe” w dotyku, dzięki czemu Galaxy A72 bardzo dobrze leży w dłoni i w ogóle nie zbiera odcisków palców (minimalnie błyszcząca ramka), co jest miłą odmianą od powszechnie pomazanych smartfonów ze szkła czy błyszczącego tworzywa. W oczy rzuca się też od razu wyspa aparatów, która została niejako „zalana” tylnym panelem - ma ten sam kolor i tworzy z nim całość, którą przełamują jedynie obiektywy i lampa LED.

Samsung Galaxy A72

A skoro już przy rozmieszczeniu elementów jesteśmy, to górna ramka kryje tackę na karty SIM i mikrofon (nad samym ekranem jest też praktycznie niewidoczny głośnik), lewa jest zupełnie pusta, na prawej czekają przycisk zasilania i przyciski regulacji głośności, a na dole mamy USB typu C, złącze 3,5 mm jack na słuchawki, drugi głośnik i drugi mikrofon. Smartfon, choć w całości wykonany z tworzywa, wygląda więc bardzo atrakcyjnie - zastosowane materiały są dobrej jakości i zostały starannie spasowane, więc pod tym względem nie można nic Samsungowi zarzucić. Oczywiście, w tej cenie można już było się pokusić o szkło na tylnym panelu, ale wciąż nie jest to standard, a poza tym takie rozwiązanie również ma swoje wady, więc nie uznajemy tego za duży minus. Szczególnie że Galaxy A72 „czuć w ręku”, nie jest to lekka plastikowa zabawka, co potwierdza waga wynosząca 203 gramy przy wymiarach 165.0 x 77.4 x 8.4 mm. 

Samsung Galaxy A72

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy A72 - test kolejnego stylowego zawodnika ze średniej półki. Tylko ta cena...

 0