Samsung Galaxy A72 - test kolejnego stylowego zawodnika ze średniej półki. Tylko ta cena...

Samsung Galaxy A72 - test kolejnego stylowego zawodnika ze średniej półki. Tylko ta cena...

Samsung Galaxy A72 - Podsumowanie

Samsung Galaxy A72 to jeden z tych smartfonów, przy których najpoważniejszym problemem wydaje się cena. Z jednej strony trudno tu wskazać jakieś poważniejsze potknięcia, ale z drugiej zastosowane podzespoły czy materiały wykorzystane przez producenta nie do końca uzasadniają kwotę, jaka widnieje na metce. Jeśli chodzi o zalety urządzenia, to z pewnością należy wskazać na oryginalny design i wersje kolorystyczne, dzięki którym smartfon wyróżnia się spośród konkurencji i jest łatwy do utrzymania w czystości. Nie można też pominąć świetnego 6.7-calowego panelu Super AMOLED o odświeżaniu 90 Hz, który jest wręcz stworzony do konsumowania treści i jest zdecydowanie jedną z największych zalet smartfona, a także funkcjonalnego oprogramowania, certyfikatu IP67, pojemnej baterii z szybkim ładowaniem czy porządnego zestawu aparatów.

Samsung Galaxy A72 to jeden z tych smartfonów, przy których najpoważniejszym problemem wydaje się cena

Samsung Galaxy A72

realme GT - test nowego zabójcy flagowców

Z drugiej zaś strony mamy starszy procesor Snapdragon 720G, który nieco nie pasuje do ceny na poziomie blisko 2000 PLN, szczególnie kiedy konkurencji coraz częściej sięgają po flagowe układy i to w tańszych rozwiązaniach. Co jednak najważniejsze, nie chodzi tu tylko o cyferki na papierze, ale realne odczucia z użytkowania, bo Galaxy A72 jest po prostu znacznie wolniejsze od wielu recenzowanych przeze mnie ostatnio modeli. Muszę też wspomnieć o zdecydowanie za wolnym jak na dzisiejsze standardy czytniku linii papilarnych czy braku wsparcia dla łączności 5G, bo choć obecnie nie jest to jeszcze standard, to za kilka lat większość użytkowników zapewne będzie z niego korzystać. W tym konkretnym przypadku jest to o tyle dziwne, że rozszerzone wsparcie Samsunga sugeruje, że mamy korzystać ze smartfona co najmniej 4 lata, a wtedy brak 5G (a także WiFi 6E) może być już mocno odczuwalny. Mówiąc krótko, smartfon może być ciekawym wyborem dla osób poszukujących uniwersalnego, nowocześnie wyglądającego urządzenia z bardzo dobrym ekranem, ale warto polować na promocje lub poczekać na obniżkę ceny, bo na ten moment jest po prostu za drogo.

Samsung Galaxy A72

 

Samsung Galaxy A72 - plusy:

 • stylowy oryginalny design,
 • świetny panel Super AMOLED o odświeżaniu 90 Hz, 
 • certyfikat IP67,
 • niezłe możliwości fotograficzne (jest teleobiektyw),
 • funkcjonalne oprogramowanie, 
 • bateria 5000 mAh z szybkim ładowaniem,
 • 4 lata aktualizacji bezpieczeństwa.

 

Samsung Galaxy A72 - minusy:

 • nieco niedomagający już układ Snapdragon 720G,
 • za wolny czytnik linii papilarnych,
 • wykonanie w całości z plastiku,
 • brak 5G (szczególnie w kontekście długiego wsparcia smartfona).

 

Cena (na dzień publikacji): 1799 (6+128 GB)/2299 (8+256 GB) zł

Gwarancja: 24 miesiące

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

 

Kup Samsung Galaxy A72 6/128 najtaniej na Ceneo.pl

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy A72 - test kolejnego stylowego zawodnika ze średniej półki. Tylko ta cena...

 0