SVEN HT-210 - test głośników 5.1 nie tylko dla graczy

SVEN HT-210 - test głośników 5.1 nie tylko dla graczy

SVEN HT-210 - Podsumowanie i ocena

Reasumując, SVEN HT-210 to kolejny ciekawy produkt fińskiego producenta, który przyszło nam testować. Wbrew temu, co zdaje się jednak sugerować producent, zestaw ten nie będzie najlepszą opcją dla filmomaniaków, którzy chcą cieszyć się tak podstawowymi standardowi cyfrowego dźwięku przestrzennego, jak DTS czy Dolby Digital, ponieważ nie posiada stosownego dekodera (ten ewentualnie trzeba dokupić w postaci zewnętrznego urządzenia). Część osób może narzekać także na bas, który nie oferuje takiej mocy, jakiej można oczekiwać po kinowym zestawie, ale według nas jest wystarczający (kwestia indywidualnych preferencji). Z racji recenzenckiego obowiązku dodać musimy, że subwoofer, pełniący zadanie swoistej centrali tego aktywnego zestawu, bardzo mocno nagrzewa się podczas pracy, co budzić może pewne obawy o jego żywotność, ale podczas naszych dwutygodniowych testów, gdzie katowany był bardzo intensywnie, nie sprawiał żadnych problemów. Poza tym, zestaw jest bardzo solidnie wykonany (pomimo pewnych drobnych mankamentów w wykończeniach), dobór materiałów zasługuje na pochwały, a wzornictwo jest bardzo stonowane i klasyczne. Na duży plus zaliczyć trzeba także wszechstronność głośników, które możemy podłączyć jednocześnie do PC, odtwarzacza Blu-ray, konsoli, urządzenia mobilnego (Bluetooth) i innych sprzętów, a to za sprawą mnogości dostępnych złącz i opcji łączności.

Jakość dźwięku także nie zawodzi, dostarczając przyjemne i dość uniwersalne brzmienie, sprawdzające się w codziennym użytkowaniu zarówno w grach, filmach, jak i w muzyce.

SVEN HT-210 -

Jakość dźwięku także nie zawodzi, dostarczając przyjemne i dość uniwersalne brzmienie, sprawdzające się w codziennym użytkowaniu zarówno w grach, filmach, jak i w muzyce. Średnich rozmiarów satelity potrafią naprawdę skutecznie zagrać i jak na niecałe 440 zł, jakie trzeba zapłacić za ten zestawu, możemy być bardzo zadowoleni z brzmienia, które jest nie tyle adekwatne do ceny, co nawet wykracza poza oczekiwania tej półki cenowej. Oczywiście można czepiać się przejrzystości dźwięku czy nie najlepszej kontroli sopranów, ale w ogólnym rozrachunku głośniki grają naprawdę dobrze. Jeśli więc poszukujecie podobnego zestawu na Wasze biurko komputerowe i zdajecie sobie sprawę z pewnych braków (brak DTS i DD), to warto wziąć pod uwagę ten produkt, szczególnie mając na uwadze jego plusy, które sprawiają, że wypada on bardzo korzystnie na tle konkurentów - dlatego też zestaw SVEN HT-210 zasługuje na wyróżnienie opłacalności.     

SVEN HT-210

 uniwersalne i przyjemne brzmienie, wszechstronność zastosowania, łączność Bluetooth, wzornictwo, bogate wyposażenie, praktyczny pilot, solidne wykonanie, tuby bass reflexów z przodu, cena

 mocno nagrzewający się subwoofer, brak dekodera DTS czy Dolby Digital, dla części osób bas może okazać się za słaby (szczególnie w filmach)

Cena (na dzień publikaji): około 450 zł

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Pokaż / Dodaj komentarze do: SVEN HT-210 - test głośników 5.1 nie tylko dla graczy

 0