SVEN HT-210 - test głośników 5.1 nie tylko dla graczy

SVEN HT-210 - test głośników 5.1 nie tylko dla graczy

SVEN HT-210 - test głośników 5.1 nie tylko dla graczy

W ubiegłym roku po raz pierwszy mieliśmy okazję zapoznać się produktami firmy SVEN, recenzowany przez nas wtedy zestaw aktywnych głośników stereo MC-20 wypadł bardzo dobrze, więc byliśmy ciekawi, co jeszcze kryje w swojej ofercie ten fiński producent. Tym razem przyszła pora na coś dla miłośników dźwięku przestrzennego, ponieważ do testów otrzymaliśmy głośniki HT-210 od SVEN. Jest to relatywnie tani zestaw 5.1, zakupić możemy go już za ok. 440 zł i dla porównania Edifier nie ma w swojej ofercie niczego podobnego z tej półki cenowej, a naturalnym rywalem od Microlab wydaje się tu być zestaw FC-730. Jeśli chodzi zaś o stricte komputerowe marki (model HT-210 w dużej mierze dedykowany jest PC), to produkt SVEN rywalizować musi z zestawami pokroju Logitech Z607. Czy zatem SVEN HT-210 wyróżnia się czymś na tle innych zestawów przestrzennych z tej półki cenowej i czy warto sięgać po te głośniki, mając do dyspozycji niecałe 500 zł? Sprawdźmy.

Tym razem przyszła pora na coś dla miłośników dźwięku przestrzennego, ponieważ do testów otrzymaliśmy głośniki HT-210 od SVEN.

SVEN HT-210 - test głośników 5.1 nie tylko dla graczy

Nie da się ukryć, że w tym budżecie musimy liczyć się z pewnymi cięciami, zarówno jeśli chodzi o wykonanie, jak i jakość dźwięku, ale SVEN udowadniało już, że potrafi dostarczać na rynek produkty, które charakteryzują się świetnym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Poza tym, bardzo dużym atutem zestawu HT-210 jest jego wszechstronność, ponieważ producent zadbał o to, byśmy mogli podłączyć jego głośniki do praktycznie dowolnego urządzenia, jakie posiadamy w domu - PC, telefonu, telewizora, odtwarzacza CD czy konsoli do gier. Wszystko za sprawą mnogości oferowanych opcji połączeń, od prostych gniazd RCA, przez wejście optyczne (Toslink) i bezprzewodową łączność Bluetooth, po port USB oraz gniazdo kart pamięci SD. Całkowita moc wyjściowa tego zestawu (RMS) to 125 W, więc dedykowany jest on raczej mniejszym pomieszczeniom, ale mimo wszystko powinien sprawdzić się nie tylko w pokoju gracza, ale i standardowym pokoju dziennym w typowym mieszkaniu. Producent promuje te głośniki głównie jakie przeznaczone do filmów, ale w grach, gdzie przestrzenność ma nawet większe znaczenie, też powinny dać radę, a nie omieszkaliśmy także sprawdzić jak wypadają w muzyce.

Specyfikacja SVEN HT-210

Moc wyjściowa (RMS) 125 W (5 × 15 W + 1x 50 W)
Pasmo przenoszenia 40 – 20000 Hz
Średnica głośnika średnio- i wysokotonowego Ø 80 + Ø 37 mm
Średnica głośnika niskotonowego Ø 176 mm
Ekran magnetyczny tak
Zasilanie ~ 220 V / 50 Hz
Materiał kubatury MDF
Waga 12,4 kg
dodatkowe pilot, Bluetooth, port USB, slot SD
Kolor czarny

Pokaż / Dodaj komentarze do: SVEN HT-210 - test głośników 5.1 nie tylko dla graczy

 0