Test Genesis Krypton 550 - czy zagrozi SPC Gear LIX i Modecom Volcano Shinobi?

Test Genesis Krypton 550 - czy zagrozi SPC Gear LIX i Modecom Volcano Shinobi?

Podsumowanie

Genesis Krypton 550 pomimo swojej względnie niskiej ceny 120 zł zdołała mnie bardzo pozytywnie zaskoczyć. Przede wszystkim spodobało mi się w niej zastosowanie przełączników Huano o żywotności 20 mln kliknięć, które generują zupełnie odmienne wrażenia z użytkowania niż Omrony, a przy tym są znacznie cichsze. Nie można również zapomnieć o solidnym wykonaniu kadłubka, przez co nie uświadczymy w niej żadnych zgrzytów czy skrzypnięć. Ciekawym rozwiązaniem było zaimplementowanie fizycznego przycisku oraz suwaka odpowiadających tylko i wyłącznie za tryby podświetlenia RGB, co w sporym stopniu pozwala uniezależnić się od aplikacji, ale też zaoszczędzić trochę czasu. Oczywiście Krypton 550 nie jest idealny, ponieważ można by przyczepić się o luzy na dwóch spośród siedmiu klawiszy, zauważalny post-travel LPM i PPM czy ostatecznie interpolację, której wpływ jest zauważalny dopiero po przekroczeniu natywnych 5000 DPI. Aczkolwiek są to na tyle drobne minusy, by nie wpływać w znacznym stopniu na pogorszenie wrażeń z użytkowania tego nietuzinkowego gryzonia.

Krypton 550 w swoim budżecie będzie jedną z najsensowniejszych opcji do rozpatrzenia.

Krypton 550

url Szczegółowy Test Genesis Xenon 800 - Umarł król, niech żyje król

Reasumując, czy warto zainwestować 120 zł w perforowaną, ultralekką myszkę od firmy Genesis? - Moim zdaniem tak. W niewygórowanej cenie dostajemy solidny produkt, z dobrze rozwiniętym zewnętrznym sterownikiem OEM wykorzystywanym przez wiele innych wiodących na rynku marek, przyzwoitymi parametrami, a także bardzo zadowalającymi osiągami zarówno w testach syntetyczych jak i grach komputerowych (zwłaszcza dynamicznych pokroju Battlefield, Call of Duty, Fortnite, Counter Strike czy Valorant).To samo tyczy się przemyślanej ergonomii oraz wyważenia, znacząco poprawiających feeling. Tak więc jeśli macie wolne 120 zł i poszukujecie czegoś typowo pod średnich/dużych rozmiarów dłonie oraz chwyt Palm, Claw lub Relaxed Claw to Krypton 550 w swoim budżecie będzie jedną z najsensowniejszych opcji do rozpatrzenia. Stąd też biorąc pod uwagę bardzo zadowalające wyniki, jakie osiągnął w testach, jakość wykonania i cenę, otrzymał on ode mnie notę 4,5 gwiazdek.

Genesis Krypton 550

ocenaRekomendacja

zalety Solidna konstrukcja, dobre przełączniki, przyzwoity sensor, wzorowa ergonomia, elastyczny przewód typu "sznurówka", przyzwoite ślizgacze, przystępna cena, rozbudowany sterownik, możliwość kontroli debounce time, dobre wyważenie

wady Interpolacja, luzy na przyciskach DPI oraz zmiany podświetlenia, delikatny post-travel LPM i PPM

Sprzęt do testów dostarczył:

Genesis

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Genesis Krypton 550 - czy zagrozi SPC Gear LIX i Modecom Volcano Shinobi?

 0