Test ITH For Gamers Gaming PRO Ryzen Edition - odświeżona wersja z CPU AMD

Test ITH For Gamers Gaming PRO Ryzen Edition - odświeżona wersja z CPU AMD

Procesor

Wybraliśmy procesor AMD Ryzen 5 1600, gdyż jest to optymalny wybór dla gracza w tej chwili. To sześciordzeniowy i dwunastowątkowy CPU dla podstawki AM4. Taktowanie bazowe procesora to 3,2 GHz, ale w trybie Turbo Core przyspiesza nawet do 3,8 GHz. Posiada on sumarycznie 16 MB pamięci cache L3, a każdy rdzeń ma do swojej dyspozycji 512 kB cache L2. Pełny test możecie przeczytać na naszym portalu.

Płyta główna

Wykorzystaliśmy płytę główną MSI B350 GAMING PRO CARBON, której kompletny test możecie przeczytać u nas. To jedna z najtańszych propozycji dających możliwość bezpiecznego podkręcania procesorów Ryzen i jednocześnie wyposażona w dobrej klasy układ audio (kodek Realtek ALC1220 + wzmacniacz słuchawkowy OPA1652). Ponadto płyta ma złącze M.2 PCI-Express 3.0 x4, cztery sloty pamięci RAM DDR4, cztery porty SATA i wzmacniane metalową ramką sloty PCI-Express oraz pamięci RAM.

W przypadku komputera w wersji białej stosujemy równorzędną płytę MSI B350 Krait GAMING.

MSI Aegis 3

Karta graficzna

Stosujemy kartę graficzną MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6 GB. GPU pracuje z częstotliwością 1569 MHz, a w trybie Boost przyspiesza do 1785 MHz. Pamięci RAM pracują z częstotliwością 2002 MHz, charakterystyczną dla modeli referencyjnych GeForce GTX 1060. Taka karta powinna być bardzo solidną propozycją do gry w najnowsze tytuły w trybie Full HD.

W przypadku komputera w wersji białej stosujemy równorzędny model MSI GeForce GTX 1060 6 GB ARMOR OC.

Pamięć RAM

Zastosowaliśmy 16 GB pamięci RAM DDR4-3000 (CL16) GOODRAM Idirium, w dwóch modułach po 8 GB każdy. Pamięć RAM pracuje w trybie DDR4-2933, ponieważ fabrycznie w każdym komputerze aktywujemy profil XMP (A-XMP). 16 GB to optymalna na dzień dzisiejszy wielkość pamięci RAM w komputerze do gier.

MSI Aegis 3

Przestrzeń dyskowa

Nośnik systemowy to dysk SSD GOODRAM IRIDIUM PRO o pojemności 240 GB, wykorzystujący interfejs SATA3. Ma on kości MLC, w przeciwieństwie do tanich modeli wykorzystujących TLC. Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, wydajność w klasie dysków SATA jest bardzo konkurencyjna. Jego dokładne testy możecie zobaczyć na naszym portalu. Pojemność jest wystarczająca na system operacyjny oraz najczęściej używane aplikacje oraz gry.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o dysku talerzowym na duże ilości danych - do naszej najlepszej konfiguracji to model WD Blue WD10EZEX o pojemności 1 TB.

Układ chłodzenia procesora

Zastosowaliśmy SilentiumPC Grandis 2, o którym więcej możecie przeczytać w wielkim teście coolerów CPU. Zmieniliśmy jednak jeden z wentylatorów na efektownie wyglądający LC-POWER AirRazor Tube (test) w kolorze czerwonym (wersja czarna komputera) lub niebieskim (wariant biały). Dodatkowo wymodelowaliśmy krzywą obrotów wentylatora w UEFI płyty MSI w taki sposób, żeby wahania szybkości obrotowej wentylatorów były jak najmniej odczuwalne. Wydajność coolera CPU pozwala na nawet mocniejszy overclocking procesora AMD Ryzen 5 1600.

Zasilacz

Komputer zasilany jest przez wysokiej klasy zasilacz SilentiumPC Vero L2 o mocy 500 W, który recenzowaliśmy na naszym portalu. To PSU klasy 80 Plus Bronze zgodny z normą ATX 2.31. Moc jest dobrana w taki sposób, by nawet przy pełnym obciążeniu wentylator zasilacza pracował cicho.

Oprogramowanie

Fabrycznie nie dostarczamy systemu operacyjnego, ponieważ zakładamy, że każdy z Was może go zdobyć we własnym zakresie przenosząc licencję ze starszego komputera lub wykorzystać studencką licencję z programu Dream Spark. Jednak jak najbardziej możliwy jest zakup komputera z preinstalowanym systemem Windows 10 Home w wersji 64 bitowej, najnowszymi sterownikami oraz oprogramowaniem dołączonym do płyty głównej oraz karty graficznej.

Dołączamy rekomendowany przez nas pakiet McAfee Internet Security - roczną licencję.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ITH For Gamers Gaming PRO Ryzen Edition - odświeżona wersja z CPU AMD

 0