Test komputera MSI Nightblade X2 - gotowiec do gier w wydaniu MSI

Test komputera MSI Nightblade X2 - gotowiec do gier w wydaniu MSI

MSI Nightblade X2 w wersji dostarczonej do redakcji nosi oznaczenie 086EU, i aktualnie jego sugerowana cena to około 6500 złotych.

Procesor

Tutaj nie ma zaskoczenia - Core i7 6700K to najwydajniejszy czterordzeniowy (i ośmiowątkowy) procesor Intela dla gniazda LGA1151. Jego bazowa częstotliwość to 4 GHz, a maksymalna częstotliwość w trybie Turbo to 4,2 GHz. Przycisk OC na obudowie pozwala podnieść taktowanie procesora do 4,4 GHz (bez zmiany napięcia) - czyli o 10%. UEFI płyty głównej nie daje niestety możliwości samodzielnej modyfikacji ustawień parametrów procesora.

Komputer jest także oferowany w wersji z Core i5 6400 oraz Core i5 6600K.

Płyta główna

Zastosowano tutaj mocno zmodyfikowaną płytę główną MSI Z170I Gaming AC. Zmieniono chłodzenie na chipsecie Z170 na bardziej oszczędne. Ponadto poukrywano praktycznie wszystkie funkcje związane z podkręcaniem procesora oraz pamięci RAM. 

Układ audio płyty bazuje na kodeku Realtek ALC1150 oraz wzmacniacz słuchawkowy. Jakość wyjścia słuchawkowego jest bardzo dobra, zarówno tego na przednim panelu jak i tego na tylnej części obudowy.

Karta graficzna

Komputer MSI korzysta z autorskiego wcielenia GeForce'a GTX 970 4 GB. Jest to konkretnie model Armor 2X.

Układ chłodzenia karty ma tylko dwie rurki cieplne i niezbyt duży radiator. Karta przy dłuższym graniu potrafi być głośna, ponieważ ciepłe powietrze nie jest wyrzucane na zewnątrz obudowy przez samą kartę. 

Pamięć RAM

Producent zainstalował w komputerze 8 GB pamięci RAM DDR4-2133 CL15. Trzeba przyznać że w tak drogim komputerze to dość skromna ilość, szybkość też nie powala (choć trzeba przyznać że oficjalnie procesory Skylake nie obsługują szybszych modułów). 8 GB to na dziś wystarczająca ilość do grania, ale w przypadku pracy na materiale wideo raczej trzeba będzie sporo pamięci dołożyć.

Przestrzeń dyskowa

Testowana przez nas konfiguracja jest wyposażona w dwa dyski. Dysk SSD Samsunga o pojemności 128 GB oraz dysk twardy Seagate Barracuda o pojemności 2 TB.

Ten pierwszy to konkretnie model MZVPV128HDGM. Korzysta on z gniazda M.2 z czterema liniami PCI-Express i obsługuje NVMe. Jest to bez wątpienia ekstraklasa w świecie dysków SSD, odczyt ciągły na poziomie 1,8 GB/s oraz zapis na poziomie 600 MB/s robią wrażenie. Troszkę jednak szkoda że nie zdecydowano się bardziej pojemną na wersję 256 GB. 

Jeśli chodzi o dysk twardy to model ST2000DM001 należy do najwydajniejszych konstrukcji talerzowych na rynku (o pojemności 2 TB).  

Zainstalowane oprogramowanie

Fabrycznie zainstalowano 64 bitowy system Windows 10 w wersji Home i kilka średnio przydatnych aplikacji MSI. Wśród nich Nahimic Audio Enhancer służący do poprawy jakości dźwięku w grach. Pozostałe oprogramowanie to detale służące np. do zmiany koloru podświetlenia przedniej kratki wentylacyjnej komputera.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test komputera MSI Nightblade X2 - gotowiec do gier w wydaniu MSI

 0