Test laptopów Acer Predator 17 oraz Asus G752VT - dwa gamingowe potwory

Test laptopów Acer Predator 17 oraz Asus G752VT - dwa gamingowe potwory

Jeszcze kilka lat temu laptopy wypadały w grach przeciętnie w stosunku do tradycyjnych skrzynek, które stoją do dziś pod biurkami większości graczy. Wydajność najmocniejszych laptopów była nawet 50% niższa niż najmocniejszych desktopów, a dodatkowo cena skutecznie zniechęcała do ich zakupu. Ten dystans wydajnościowy jest jednak coraz mniejszy – zwłaszcza jeśli chodzi o układy graficzne montowane w modelach przeznaczonych dla graczy. W przypadku układów graficznych Nvidii opartych o architekturę Pascal, różnica w wydajności pomiędzy kartą graficzną do tradycyjnego PC i laptopa ma się wręcz zacierać – i amatorzy mobilnej rozgrywki (posiadający odpowiednio zasobny portfel) powinni być już w pełni zadowoleni.

Przykład: GTX 980M posiada 1536 procesorów strumieniowych i 256-bitową magistralę pamięci, co przekłada się na potencjał zbliżony do desktopowego GTX-a 970.

Bohaterami tej publikacji będą dwa potwory skierowane głównie dla graczy – Asus GT752VT oraz Acer Predator 17.

Chciałbym jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie są to w żadnym razie konkurenci cenowi. Asus GT752VT w tej wersji kosztuje około 6800 zł, natomiast Acer Predator 17 około 12500 zł. Jest to olbrzymi rozstrzał cenowy, i przeglądając wykresy nie należy myśleć o tych laptopach jak o bezpośrednich konkurentach!

Krzysztof Opacki
Krzysztof Opacki Redaktor

Magister fizyki, jeden z najdłużej aktywnych dziennikarzy technologicznych w Polsce. Wieloletni współpracownik PCLab.pl, w przeszłości także egielda.com.pl. Prywatnie fan Realu Madryt oraz Jose Mourinho.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...