Test monitora AOC Agon AG271QX 144 Hz FreeSync

Test monitora AOC Agon AG271QX 144 Hz FreeSync

Input lag to prawdopodobnie najważniejszy parametr z punktu widzenia gracza, ponieważ określa on czas, jaki upływa od momentu wydania polecenia do momentu ukazania się efektu na ekranie. W roli wzorca posłużył hi-endowy panel Acer XB271HU, który cechuje się pomijalnym opóźnieniem. Przedstawiony rezultat to różnica, jaka dzieli testowany panel i wspomnianego wcześniej Acera. Taka metodologia nie pozwala na wyznaczenie dokładnej wartości opóźnienia, ale można przyjąć, że średnio 7-8 ms straty do wzorca nie powinno uprzykrzyć rozgrywki w choćby najmniejszym stopniu.

AOC Agon AG271QX test

Trudno było tutaj oczekiwać innego wyniku... Naturalnie przez cały okres trwania testów nie zaobserwowałem też żadnych artefaktów na ruchomych, dynamicznych obrazach. A przyznam szczerze, że AG271QX towarzyszył mi w Battlefield 1 przez łącznie ponad 10 godz. rozgrywki w trybie MP.

Ważne: pomiar dotyczy synchronizacji cyklicznej. Stosowana metoda nie pozwala sprawdzić wartości dla FreeSynca - a sam FreeSync może wpływać na opóźnienie zupełnie odmiennie w zależności od gry. Takie opóźnienie jednak na pewno wystąpi, więc nie zaleca się grania online z jakimkolwiek ogranicznikiem frame rate'u.

Piotr Urbaniak
Piotr Urbaniak Redaktor, programista

Student informatyki, niekoronowany król ITHardware.pl ;)

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...