Test monitora iiyama ProLite XUB2493HS-B1. Niedroga propozycja biurowa

Test monitora iiyama ProLite XUB2493HS-B1. Niedroga propozycja biurowa

Podsumowanie

Może i monitor iiyama ProLite XUB2493HS-B1 nie jest żadnym przełomowym rozwiązaniem i na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się spośród licznej konkurencji w tym segmencie, ale to niewątpliwie bardzo solidna propozycja dla osób poszukujących czegoś z myślą przede wszystkim o codziennym użytkowaniu, pracy biurowej czy nawet multimediach. Zastosowana matryca IPS nie męczy wzroku i pochwalić może się przyzwoitymi parametrami oraz wszystkimi zaletami tej technologii. Na szczególną uwagę zasługuje choćby precyzja odwzorowania kolorów, a zastosowane w monitorze domyślne ustawienia fabryczne uznać można za bardzo dobre. Co więcej, poświęcając nieco czasu na profilowanie i kalibrację, jesteśmy w stanie uzyskać kapitalne rezultaty, które mogą predysponować ten sprzęt nawet do amatorskiej zabawy z grafiką (pomimo mocno ograniczonego gamutu). Urządzenie świetnie sprawuje się podczas pracy z tekstem, jak i seansów filmowych, a jeśli chodzi o gry, lepiej postawić na coś dedykowanego tego typu rozrywce. Tu daje się we znaki dość wysoki input lag, powolna matryca i nie najlepsze odwzorowanie ruchu. W przypadku typowo casualowego grania, szczególnie w mniej dynamiczne produkcje, nie powinniśmy jednak odczuć większych mankamentów, co nie zmienia faktu, że nie jest to gamingowy monitor.

Monitor iiyama ProLite XUB2493HS-B1 to niewątpliwie bardzo solidna propozycja dla osób poszukujących czegoś z myślą przede wszystkim o codziennym użytkowaniu, pracy biurowej czy nawet multimediach.

Test monitora iiyama ProLite XUB2493HS-B1. Niedroga propozycja biurowa

Kolejną mocną stroną tego produktu jest jego ergonomiczna podstawa, która pozwala na regulację w praktycznie każdym zakresie i pracę w trybie portretowym. Nie można też narzekać na dostępne złącza, gdyż znajdziemy tu zarówno cyfrowe DP 1.2 oraz HDMI 1.4, jak i analogowy D-Sub (VGA). Całość wieńczą zaś wysoka jakość wykonania i dobre spasowanie poszczególnych elementów oraz stylowa konstrukcja wyróżniająca się wąskimi ramkami wokół ekranu. Przy cenie wynoszącej 699 zł ProLite XUB2493HS-B1 wydaje się być rozsądnie wycenionym produktem, szczególnie biorąc pod uwagę, że w tej kwocie otrzymujemy także trzyletnią gwarancję door-to-door. Tym samym monitor zasługuje na wysoką ocenę, choć pozostawia odrobinę niedosytu (choćby w kwestii gamutu, maksymalnej jasności czy braku huba USB), który powstrzymał nas przed przyznaniem dodatkowych odznaczeń. Niemniej jednak, w tym segmencie jest to produkt, który warto brać pod uwagę przy ewentualnych zakupach.

iiyama ProLite XUB2493HS-B1

 Solida matryca IPS o przyjemnym dla oka obrazie, przyjazne dla wzroku podświetlenie, szerokie kąty patrzenia, stylistyka, nie najgorsza jakość wykonania, satysfakcjonująca precyzja odwzorowania kolorów, bardzo dobre ustawienia fabryczne, podatność na kalibrację i profilowanie, ergonomia, energooszczędność

 Nie najszybsza matryca, dość wysoki input lag, przeciętna jasność i kontrast, brak huba USB, pozostawia lekki niedosyt w kwestii pokrycia gamutu kolorów

Cena (na dzień publikacji): 689 zł

Gwarancja: 36 miesięcy

 

Sprzęt do testów dostarczył:

iiyama

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test monitora iiyama ProLite XUB2493HS-B1. Niedroga propozycja biurowa

 0