Test obudowy MSI MPG Gungnir 110R - jakość i elegancja w jednym

Test obudowy MSI MPG Gungnir 110R - jakość i elegancja w jednym

Test obudowy MSI MPG Gungnir 110R 

Testowaliśmy już kilka obudów komputerowych MSI, te tańsze jak MAG Forge 100R i topowe modele pokroju MPG Sekira 500X, a tym razem sprawdzimy konstrukcję ze środka oferty tajwańskiego producenta, czyli MSI MPG Gungnir 110R. Jest to obudowa midi tower z panelem ze szkła hartowanego na boku i wstawką szkła na froncie, które jest asymetryczne, oraz montowanymi w standardzie czterema wentylatorami z podświetlaniem ARGB. Obudowę ma wyróżniać gamingowy charakter, który robi wrażenie już na pierwszy rzut oka, a charakterystyczny przedni szklany panel ma oferować piękny widok na podświetlone wnętrze naszego PC-ta, podkreślając użyte do budowy systemu komponenty. Oczywiście to nie wszystko, MSI MPG Gungnir 110R to przede wszystkim wysoki standard, producent zapewnia, że do budowy wykorzystano wysokiej jakości materiały. Na oficjalnej stronie zobaczymy w opisie obudowy wzmiankę "Wybierz renomę i ciesz się doskonałością" - cóż, postaram się zweryfikować owe zapewnienia producenta. Zapraszam na szczegółowe testy.

MSI MPG Gungnir 110R to zgrabna, ale całkiem efektowna obudowa z hartowanym szkłem i wentylatorami ARGB, a wszystko by jej właściciel mógł z dumą prezentować swojego PC-ta.

MSI Gungnir 110R- test, review

 Test obudowy SilentiumPC Regnum RG6V TG

MSI MPG Gungnir 110R to konstrukcja midi tower, a szkło hartowane wraz z wentylatorami z podświetlaniem ARGB dodają gamingowego charakteru. W odróżnieniu od innych obudów, na przednim panelu szkło zajmuje tylko połowę powierzchni, a sam panel ma konstrukcję klina, dookoła którego znajdziemy liczne otwory wentylacyjne ze stalowej siatki. Za nim odnajdziemy baterię trzech wentylatorów, które oprócz przewiewu wraz z hartowanym szkłem nadają obudowie klasy, tak by jej właściciel mógł z dumą prezentować swojego PC-ta odwiedzającym go znajomym. W obudowie możemy wykorzystać formaty płyt głównych od Mini-ITX po ATX, zmieścimy karty graficzne o długości do 340 mm, a powietrzne zestawy chłodzenia procesora mogą mieć wysokość do 170 mm. Nie zapomniano o kompatybilności z kompaktowymi układami chłodzenia cieczą (AIO) z przodu (120/140/240/280/360 mm), a także na górze obudowy (120/240 mm). Jeśli chodzi o wentylację, to łącznie możemy zamontować do 6 wentylatorów 120 mm.

Specyfikacja MSI MPG Gungnir 110R

MSI MPG Gungnir 110R
Kod produktu  306-7G10R11-W57
Wymiary (Wys.×Szer.×Gł.) 450x215x430 mm
Standard mITX/mATX/ATX
Waga 7,9 kg
Liczba zatok na nośniki danych 6 (4x2,5" + 2x3,5")
Miejsca na karty rozszerzeń 7
Maksymalna dł. GPU  340 mm
Maksymalna wysokość coolera CPU 170 mm
System chłodzenia
  • max. 6 wentylatorów
  • zamontowane: front 3 x 120 mm ARGB
  • zamontowane: tył 1 x 120 mm ARGB
Filtry przeciwkurzowe tak, PSU, front, góra
Przedni panel (porty, kontrolery, przyciski)
  • 2 × USB 3.2 Gen 1 (3.0) (podłączane wewnętrznie),
  • 1 × USB Type C Gen 2 (podłączane wewnętrznie),
  • 1 × mikrofon,
  • 1 × słuchawki,
  • 1 x przycisk zmiany podświetlania,
  • 1 × przycisk POWER.
Kontrolery Kontroler ARGB

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test obudowy MSI MPG Gungnir 110R - jakość i elegancja w jednym

 0