Test Roccat Kone XP Air - Jest dobrze, ale mogłoby być nieco lepiej…

Test Roccat Kone XP Air - Jest dobrze, ale mogłoby być nieco lepiej…

Roccat Kone XP Air - Testy

W testach syntetycznych obyło się bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. W końcu dziwne by było, gdyby sensor optyczny z górnej półki wypadł kiepsko. Zarówno w trybie radiowym, jak i przewodowym mysz radzi sobie bardzo dobrze. Nie można narzekać na problemy z precyzyjnością działania Roccat Kone XP Air, ani też jej responsywnością. W przypadku łączności radiowej da się zauważyć lekki smoothing, ale jest to na tyle marginalne zjawisko, że nie powinno nam przeszkadzać w grach kompetytywnych. Znacznie gorzej jest już w przypadku trybu BT, wtedy zauważalnie czuć, że kursor jest mniej responsywny, bardziej pływa no i myszka raportuje z niższym odświeżaniem (Dzieje się tak dlatego, że w trybie Bluetooth częstotliwość próbkowania spada do 125 Hz, a przy tym zauważalnie rośnie input lag i kursor po prostu zaczyna bardziej pływać po ekranie). Z tego też powodu o ile tryb Bluetooth świetnie nadaje się do pracy czy przeglądania internetu, ze względu na niższą konsumpcję energii, o tyle w grach może znacząco zaniżyć nasze osiągi, stąd też nie polecam go do tych celów.

Wracając jednak do tematu testów syntetycznych... Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, to co opisałem powyżej na podstawie swoich obserwacji pokrywa się z wynikami uzyskanymi w programie Enotus Mouse Test. Sensor jest po prostu dobrze skalibrowany. Tak samo pozytywne wyniki przyniósł prosty pomiar wartości Lift Off Distance za pośrednictwem płyt kompaktowych. Dla przypomnienia dodam, że jedna płyta CD odpowiada swoją grubością około 1 mm. Dzięki temu, układając je na sobie jedna po drugiej, aż do momentu, gdy sensor nie przestanie reagować na ruch, możemy w prosty sposób zmierzyć przybliżony LOD oczka. A zatem co wskazał test? LOD Roccat Owl-Eye 19k wynosi dokładnie 1 mm, co jest świetnym, ale i spodziewanym wynikiem.

Także paint test nie wykazał żadnych nieprawidłowości. Nie musimy się zatem obawiać jitteringu, predykcji czy interpolacji, gdyż te zupełnie tu nie występują w całym zakresie czułości Roccat Kone XP Air, niezależnie od tego, czy korzystamy z niej w trybie przewodowym lub bezprzewodowym. Zaś późniejsze obserwacje w grach pozwoliły mi potwierdzić, że akceleracja pozytywna oraz negatywna też nie będą nam dokuczały.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Roccat Kone XP Air - Jest dobrze, ale mogłoby być nieco lepiej…

 0