Test SPC Gear VIRO i VIRO Plus - świetne słuchawki do gier w niskiej cenie

Test SPC Gear VIRO i VIRO Plus - świetne słuchawki do gier w niskiej cenie

Podsumowanie SPC Gear VIRO/PLUS

SPC Gear VIRO, pomimo iż są niejako debiutem tej marki na rynku audio, prezentują sobą naprawdę przyzwoity poziom i myślę, że śmiało są w stanie konkurować z największymi potentatami w swojej półce cenowej. Mowa tu oczywiście o bezpośredniej konkurencji z markami HyperX, Takstar czy Cooler Master. Słuchawki te udowodniły, że przy zachowaniu niskich kosztów można stworzyć konstrukcję, o świetnej prezencji, przyzwoitym stopniu komfortu, bardzo zadowalającej jakości wykonania z masą akcesoriów, których czasami nie uświadczymy nawet w znacznie droższych konkurencyjnych modelach. Oczywiście do ideału nadal im daleko i aby tak się stało, należałoby wyeliminować szumy generowane przez kartę dźwiękową (dostępna tylko w wersji VIRO Plus), pozbyć się sybilantów. Także scena i separacja nieco rozczarowują - są one zwyczajnie przeciętne, chociaż jest to typowe dla słuchawek w tej cenie i nie należy oczekiwać niczego ponad budżet. Narzekać można by też na delikatne luzy na suwaku pilota służącym do wyciszania, ale jest to tylko drobnostka niewpływająca na całokształt oceny.

Nie można zapomnieć o świetnym mikrofonie, który swoją jakością i naturalnym oddaniem barwy  z łatwością deklasuje przetwornik zastosowany w słuchawkach HyperX Cloud Alpha, które niejako są największym konkurentem SPC Gear VIRO Plus.

VIRO

URL Opóźnienia? Nie tym razem, wygrywaj z bezprzewodowym zestawem od HyperX

Reasumując w cenie zaledwie 200 zł bądź 250 zł otrzymujemy naprawdę solidne i przede wszystkim bardzo konkurencyjne słuchawki dla graczy, które przy okazji oferują nam sporą ilość akcesoriów. Bardzo miłym dodatkiem jest dobrej jakości torbo-plecak, który możemy wykorzystać na różne sposoby. Jednak plecak nie jest jedyną godną uwagi rzeczą w tym zestawie. Zdecydowanie należy się ona wzorowo zbalansowanym słuchawkom, którym zarzucić można kilka mankamentów, ale są one na tyle marginalne, że nie zaburzają ogólnie bardzo pozytywnych wrażeń na ich temat. Nie można zapomnieć o świetnym mikrofonie, który swoją jakością i naturalnym oddaniem barwy  z łatwością deklasuje przetwornik zastosowany w słuchawkach HyperX Cloud Alpha, które niejako są największym konkurentem SPC Gear VIRO Plus. Dlatego też moim zdaniem sprzęt ten zasłużył sobie na prawie najwyższą możliwą ocenę, czyli cztery i pół gwiazdki oraz moją rekomendację.

SPC Gear VIRO/VIRO Plus

Ocena 4,5/5RekomendacjaOpłacalność

 

Zalety Jakość materiałów, świetne wykonanie, ciekawy design, ilość akcesoriów, dobry stosunek cena/jakość, przyzwoity dźwięk, przejrzysty sterownik, solidna konstrukcja, najlepszy mikrofon w cenie, pady z memory foam, kabel typu "sznurówka", pilot z potencjometrem i wyciszeniem na przewodzie, komfortowo leżą na głowie, pozłacane wtyki, możliwość odpięcia kabla, łatwe w napędzeniu

Wady Szumiąca karta dźwiękowa (VIRO Plus), występowanie sybilantów, luz suwaka na pilocie, mało przewiewne pady

Cena (na dzień publikacji):

  • SPC Gear VIRO: 199 zł

* Testowane słuchawki nabędziecie w sklepie Wielki test płyt głównych B450/X570 dla procesorów AMD Ryzen 3000

  • SPC Gear VIRO Plus: 249 zł

* Testowane słuchawki nabędziecie w sklepie Wielki test płyt głównych B450/X570 dla procesorów AMD Ryzen 3000

Gwarancja: 24 miesięcy

 

Sprzęt do testów dostarczył:

SilentiumPC

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test SPC Gear VIRO i VIRO Plus - świetne słuchawki do gier w niskiej cenie

 0