W tym punkcie komputery nieco się różnią. Aby mieć pewność że wyniki będą poprawne wszystkie testy wydajności były przeprowadzane na profilu zasilania "Wysoka wydajność".
Temperatury i wydajność
Wentylator w modelu Swift 5 znacznie częściej wchodził na stosunkowo wysokie obroty nawet podczas otwierania stron internetowych niż ten w modelu Aspire S13. Także temperatura procesora była znacząco wyższa w wymagających testach wydajności takich jak test fizyki w 3D Marku. I mimo że nie jest to laptop przeznaczony do gier, to jednak widać że system chłodzenia ma nieco za małą rezerwę wydajności. Podczas testów kilka razy zdarzyło się że procesor ograniczał częstotliwość Turbo, do tego stopnia że wypadał podobnie wydajnościowo ze starszym procesorem Skylake. Były to na szczęście tylko krótkie epizody, zaznaczam jednak że nie używałem najbardziej wymagających aplikacji do wygrzewania procesora.
Obudowa komputera była nieco cieplejsza niż zwykle w górnych partiach klawiatury pod dużym obciążeniem, ale nie była to temperatura na tyle wysoka żeby powodować jakiś dyskomfort użytkownika.
Głośność wentylacji
Jeśli chodzi o głośność wentylatorów to zarówno S13 jak i Swift 5 po mocnym dociążeniu potrafią przypominać suszarki. Sonometr Voltcraft SL100 nie wskazywał więcej niż 42 dBA, ale świst był dość irytujący.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ultrabooka Acer Swift 5: i7-7500U Kaby Lake vs i7-6500U Skylake