Test ultrabooka Acer Swift 5: i7-7500U Kaby Lake vs i7-6500U Skylake

Test ultrabooka Acer Swift 5: i7-7500U Kaby Lake vs i7-6500U Skylake

Niedawna premiera nowych procesor Intela dla komputerów biurkowych z serii siódmej odbyła się bez wielkiej medialnej pompy. Dopracowano nieco proces technologiczny 14 nm, lekko przeprojektowano układ graficzny, podniesiono taktowania - ale w gruncie rzeczy procesory nie różnią się znacząco od tych szóstej generacji z 2015 roku. A najbardziej znaczącą zmianą z punktu widzenia użytkownika jest nieco wyższa wydajność związana z podbiciem taktowania oraz nieco lepszy większy potencjał przy podkręcaniu układu. A co z układami mobilnymi?

Test ultrabooka Acer Swift 5: i7-7500U Kaby Lake vs i7-6500U Skylake

W przypadku modeli niskonapięciowych ich premiera miała miejsce znacznie wcześniej, bo pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Jako że procesory te nie są samodzielnymi produktami na dostępność laptopów trzeba było chwilkę poczekać. Finalnie udało nam się wypożyczyć do testu dwa bardzo podobne modele od firmy Acer - Aspire S13 (S5-371-78W2) z procesorem starszej generacji (Core i7-6500U) oraz model Swift 5 z układem najnowszej generacji (Core i7-7500U). Oba są Ultrabookami (chociaż oficjalnie ta nazwa już przestała obowiązywać) z dość wysokiej półki cenowej, wyposażonymi w wysokiej klasy ekrany IPS, pojemne dyski SSD, aluminiową obudowę i nietuzinkowy design. Komputery ważą około 1,3 kg, a producent zapewnia że mogą pracować z dala od ładowarki nawet przez 11 godzin (co oczywiście sprawdzimy) - wyglądają więc na dobrych kompanów do całodziennej pracy bez ładowania. 

Czy można liczyć na coś nowego w procesorach Core siódmej generacji i czy było warto wstrzymać się z kupnem nowego sprzętu aż to teraz? Przekonajmy się.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test ultrabooka Acer Swift 5: i7-7500U Kaby Lake vs i7-6500U Skylake

 0