Test zasilacza awaryjnego UPS EVER Sinline RT XL 1250 VA

Test zasilacza awaryjnego UPS EVER Sinline RT XL 1250 VA

Niniejszy test potwierdził, że UPS EVER Sinline RT XL 1250 VA to wysokiej klasy zasilacz awaryjny z czystym przebiegiem sinusoidalnym na wyjściu oraz PF=1, co oznacza, że moc pozorna, wyrażona w woltoamperach (VA), jest równa czynnej wyrażonej w watach (W). Testowany zasilacz przeszedł pomyślnie wszystkie próby. Uwagę zwraca niski czas przełączenia na pracę rezerwową, świetnie działający AVR, wysoka sprawność i, przede wszystkim, wysoka kultura pracy urządzenia. Ponadto, czysty przebieg sinusoidalny nie będzie powodował problemów z zasilaczami z aktywną korekcją mocy (APFC). Testowany EVER jest więc bardzo uniwersalnym zasilaczem awaryjnym, którego można wykorzystać nawet do zasilania awaryjnego innych elementów domu czy biura i nie mam tutaj na myśli ekspresu do kawy. Ponadto PSU oferuje funkcję zimnego startu, dzięki czemu włączymy go bez zasilania sieciowego i, korzystając z energii zgromadzonej w akumulatorach, będziemy mogli np. doładować telefon czy wydrukować ważne dokumenty. Sinline RT XL wyposażono w graficzny wyświetlacz monochromatyczny, na którym mamy dostępne bardzo wiele opcji konfiguracji czy informacji stricte informacyjnych. Jeżeli lubimy mieć zdalną kontrolę nad zasilaczem, możemy skorzystać z oprogramowania monitorująco-zarządzającego PowerSoft, które daje nam czytelny przegląd sytuacji i mnogość możliwości konfiguracyjnych, łącznie z powiadomieniami na e-mail. Duża obudowa daje więcej miejsca na złącza na tylnym panelu i tak też jest - do dyspozycji mamy wiele gniazd i złącz kilku rodzajów. Jedyne, co mi się nie podoba, to sposób działania gniazd sterowanych. Bliżej mi do rozwiązania z mojego prywatnego APC Back UPS Pro 900 czy niektórych modeli EATON (np. Ellipse Pro), gdzie jedno gniazdo Master zarządza kolejnymi, tzw. kontrolowanymi, odcinając na nich napięcie w przypadku braku poboru mocy z gniazda Master. Ale musimy mieć na uwadze, że producent celował w serwerownie, a więc dla administratorów zdalne sterowanie gniazdami jest lepszym rozwiązaniem, np, w przypadku konieczności zdalnego zresetowanie switcha.

EVER Sinline RT XL 1250 VA to świetny zasilacz awaryjny UPS, którego cechują wyśrubowane parametry elektryczne, możliwości oprogramowania oraz rozbudowy. Jest to idealny sprzęt do małego biura czy podtrzymania serwera.
 

Producent zasilacza kieruje swój produkt do serwerowni, jednak uważam, że jego specyfikacja i możliwość rozbudowy o dodatkowy moduł bateryjny są idealne dla małych biur, gdzie będzie w stanie podtrzymać od kilku do kilkunastu komputerów (w zależności od zastosowanych jednostek centralnych lub laptopów). Graficy i montażyści wideo również będą zadowoleni. Z kolei dla graczy czy przeciętnego użytkownika to trochę nieadekwatny sprzęt, co nie znaczy że się nie sprawdzi. Za zasilacz przyjdzie nam zapłacić ok. 2500 zł, natomiast dodatkowy moduł bateryjny to koszt w wysokości ~1300 zł. Cena jest wysoka, ale nie powinniśmy narzekać - szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę rezultaty przeprowadzonego testu oraz spojrzymy na oferowane przez producenta warunki gwarancyjne.  Otóż na Sinline RT XL otrzymujemy 36 miesięcy gwarancji w systemie door-to-door, czyli bezpłatna wysyłka na koszt producenta w czasie trwania gwarancji. Natomiast czas naprawy urządzenia to dwa dni robocze! Ponadto producent wykupił roczną polisę dla właścicieli modeli serii Sinline RT XL o wartości 12500 euro. W niektórych sytuacjach to właśnie warunki gwarancji decydują o zakupie. Reasumując, przetestowany zasilacz awaryjny UPS EVER Sinline RT XL 1250 VA otrzymuje ocenę 4,5 gwiazdki oraz najwyższe wyróżnienia ITHardware.pl, czyli rekomendację i wydajność. Po prostu nie da się tego sprzętu nie polecić. Czekam na Wasze komentarze (także krytyczne) oraz sugestie, jakie kolejne UPS-y chcielibyście zobaczyć.

 

EVER Sinline RT XL 1250 VA

 PF=1 - czyli moc pozorna równa czynnej, czysta sinusoida na wyjściu, wysoka sprawność, kultura pracy, wysoka jakość wykonania oraz elektroniki, graficzny wyświetlacz, oprogramowanie PowerSoft, krótki czas przełączenia na zasilanie bateryjne, znakomita stabilizacja napięć, bogaty panel gniazd wyjściowych, gniazda sterowane, możliwość rozbudowy o dodatkowy moduł bateryjny, wbudowany filtr teleinformatyczny 1 Gbit/s, gwarancja door-to-door i 2 dni robocze na naprawę, dodatkowa polisa ubezpieczeniowa na podłączony sprzęt. 

 wysoki koszt zakupu

 

Cena (w dniu publikacji): ok. 2500 zł

Gwarancja UPS: 36 miesięcy w systemie door-to-door, 2 dni robocze na naprawę 

Gwarancja akumulatory: 24 miesiące

 
 

Sprzęt do testu dostarczył:

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test zasilacza awaryjnego UPS EVER Sinline RT XL 1250 VA

 0