Test zasilacza awaryjnego UPS EVER Sinline RT XL 1250 VA

Test zasilacza awaryjnego UPS EVER Sinline RT XL 1250 VA

EVER Sinline RT XL 1250 VA to pierwszy zasilacz awaryjny UPS przetestowany przez ITHardware. Producentem testowanego modelu jest polska firma EVER, zajmująca się projektowaniem i produkcją rozwiązań zasilania gwarantowanego. Seria Sinline RT XL skierowana jest dla wymagających użytkowników domowych, a także do zastosowania w serwerach, stacjach roboczych oraz małych biurach. Dodatkowym atutem modeli z linii Sinline RT XL jest możliwość uruchomienia zasilacza awaryjnego z baterii bez konieczności podłączania UPS-a do sieci zasilającej, tzw. „zimny start”, oraz komunikacja sieciowa w standardzie czy podłączenie dodatkowego modułu bateryjnego. Brzmi ciekawie, prawda? Przekonajmy się w takim razie, co potrafi jeden z najciekawszych modeli zasilaczy UPS w ofercie poznańskiej firmy. Nie tak dawno przedstawiłem Wam procedurę testową dla zasilaczy UPS, którą znajdziecie pod tym LINKEM, jednocześnie zapowiadając rychłe pojawienie się materiałów tego typu na łamach ITHardware. I oto mamy pierwsze efekty, w postaci testu tytułowego UPS EVER Sinline RT XL 1250 VA.

EVER Sinline RT XL 1250 VA to zasilacz awaryjny UPS line-interactive z PF=1 oraz czystym przebiegiem sinusoidalnym na wyjściu.

Test zasilacza awaryjnego UPS EVER Sinline RT XL 1250 VA

EVER Sinline RT XL to seria zasilaczy line-interactive w obudowie typu Rack/Tower. Oznacza to, że sprzęt możemy zamontować w serwerowni w szafie Rack lub umieścić na podłodze w pozycji stojącej dzięki dołączonej podstawce. W skład serii Sinline RT XL wchodzi sześć modeli o mocy pozornej w zakresie od 650 do 3000 VA, a najważniejsze cechy to kolejno: moc pozorna równa czynnej, pełna sinusoida na wyjściu, funkcja zimnego startu, możliwość zarządzania gniazdami wyjściowymi, wbudowany interfejs sieciowy, intuicyjny wyświetlacz LCD oraz dedykowane oprogramowanie monitorująco-zarządzające PowerSoft. Układ automatycznej regulacji napięcia AVR (podwyższający i obniżający) umożliwia dostosowanie na wyjściu UPS-a nieprawidłowej wartości napięcia wejściowego (sieciowego) do poziomu akceptowalnego przez odbiorniki, bez zużywania energii z akumulatorów. Ponadto, jeżeli potrzebujemy dłuższego czasu podtrzymania, mamy możliwość rozbudowy o dedykowany moduł bateryjny.

 

Specyfikacja EVER Sinline RT XL 1250 VA:

Zastosowanie : Serwerownia, małe biuro
Rodzina zasilaczy : SINLINE RT / RT XL
Moc wyjściowa pozorna [VA]/ czynna [W]: 1250/1250
Topologia : VI (line-interactive)
PF: 1
Typ obudowy : Rack / Tower
Temperatury pracy [°C]: 0 ÷ +40
Chłodzenie : Wymuszone, wewnętrzny wentylator 80 mm
Zakres napięcia wejściowego (wartości skuteczne) i tolerancja [V]: ~ 178 ÷ 281 ± 2%
Zakres napięcia wyjściowego (wartości skuteczne) i tolerancja [V] - praca sieciowa : ~ 195 ÷ 253 ± 2%
Automatyczna regulacja napięcia (AVR) : Tak +/- 10%
Kształt napięcia wyjściowego (przy pracy rezerwowej / sieciowej) : Sinusoidalny / Tak jak na wejściu
Filtracja napięcia wyjściowego : Filtr przeciwzakłóceniowy RFI/EMI, tłumik warystorowy
Czas przełączenia na pracę rezerwową [ms]: < 3
Czas powrotu na pracę sieciową [ms]: 0
Akumulatory wewnętrzne : 4 x 12 V / 7 Ah
Zewnętrzne moduły bateryjne : TAK
Czas podtrzymania z baterii wewnętrznych (100% / 80% / 50% Pmax) [min]: 3 / 4 / 8
Czas podtrzymania baterii wewnętrznych + 1 moduł bateryjny (100% / 80% / 50% Pmax) [min]: 15 / 20 / 37
Wymiary - Rack/Tower (wys. x szer. x gł.) [mm]: 132 x 440 x 460/440 x 132 x 460
Masa zasilacza [kg]: 26
Zabezpieczenie wejściowe : Przeciwzwarciowe – Bezpiecznik automatyczny 16 A / 250 V AC; przeciwprzepięciowe
Zabezpieczenie wyjściowe : Elektroniczne – przeciwzwarciowe i przeciążeniowe
Zabezpieczenia wejścia DC (akumulatory wewnętrzne) [A / V DC]: Zabezpieczenie nadprądowe
Przyłącza wyjściowe (liczba i typ gniazd) : 3 x IEC320 C13 (10 A) (sterowalne); 3 x IEC320 C13 (10 A); 1 x IEC320 C19 (16 A); 2 x PL
Sygnalizacja : Akustyczno – optyczna; wyświetlacz LCD; dioda LED
Interfejsy komunikacyjne : USB HID, SNMP/HTTP
Filtr teleinformatyczny (linii danych) - RJ45 : LAN 1 Gbit/s
Oprogramowanie monitorująco-zarządzające : PowerSoft Professional

Zasilacz awaryjny UPS w niektórych sytuacjach może okazać się nieodzowny. Dlatego warto rozszerzyć dział zasilania o testy zasilaczy UPS, zwanych także bezprzerwowymi. Część osób je bagatelizuje, uważając jako zbędny wydatek, drudzy z kolei zaliczają się do osób poszkodowanych, które utraciły dane, bądź ich sprzęt został uszkodzony i nie wyobrażają sobie życia bez UPS-a. Testowany model to bardzo dobrze wyposażona jednostka o dużej mocy pozornej, jak i czynnej, która spełni oczekiwania małego biura z kilkoma komputerami PC lub nawet kilkunastoma laptopami z dodatkowymi monitorami. Dodatkowa opcja montażu w szafie Rackowej czy rozbudowa o moduł bateryjny oraz dedykowane oprogramowanie to dodatkowe możliwości, które należy mieć na uwadze. Sprawdźmy zatem, co dokładnie oferuje zasilacz EVER Sinline RT XL 1250 VA.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test zasilacza awaryjnego UPS EVER Sinline RT XL 1250 VA

 0