Premierowy test zasilacza MSI MPG A850GF - kolejny mocny konkurent wkracza na rynek

Premierowy test zasilacza MSI MPG A850GF - kolejny mocny konkurent wkracza na rynek

Podsumowanie i ocena MSI MPG A850GF

Pierwszy zasilacz marki MSI, jakim jest  MPG A850GF to dobrze wybrana platforma od renomowanego producenta OEM CWT. Co prawda MSI tak naprawdę dodało tylko naklejkę ze swoim brandem, ale nie starali się szukać oszczędności jak choćby Bitfenix w modelu Whisper 850 M. Elektronikę oparto o najwyższej jakości komponenty jak tranzystory Infineon czy wszystkie japońskie kondensatory do 105 °C. Zasilacz zaliczył komplet testów, pokazując się z bardzo dobrej strony, wysoka sprawność energetyczna bliska 94%, dobra regulacja napięć oraz bardzo niskie tętnienia poniżej 17,5 mV. Co jest bardzo istotne w kontekście stabilności i żywotności sekcji zasilających płyt głównych i kart graficznych np. RTX 3080/RTX 3090. Kontynuując zalety, należy dodać komplet zabezpieczeń, duży zapas mocy oraz mimo braku pracy półpasywnej cicha praca zasilacza aż do 75% obciążenia (ok. 630 W). Jakość wykorzystanych komponentów, jak i samej konstrukcji, potwierdza zaliczony test w komorze termicznej, gdzie zasilacz spędził kilkadziesiąt minut w temperaturze przekraczającej 45 °C. Duża rezerwa mocowa PSU wraz z bardzo dobrą elektroniką i wydajnym systemem chłodzenia gwarantują nam nominalną moc nawet za 10 lat.

MSI MPG A850GF to wydajny zasialcz, wysoka sprawność energetyczna i bardzo niskie tętnienia. Jest to zasialcz, któy nie musi się niczego wstydzić i jest to idealna propozycja dla najnowszych kart graficznych RTX 30.

MSI MPG A850GF - test, recenzja, review

 Test obudowy MSI MPG Gungnir 110R

Okablowanie jest wystarczające, by zasilić bardzo wydajne konfiguracje, mamy dwa 8-pinowe złącza EPS i sześć wtyczek PCI-E. Niestety kable są dosyć sztywne jak na 18 AWG, do tego wyposażenie mogłoby być bogatsze, a napięcie linii +12 V widziałbym bliżej nominalnej wartości. W polskich sklepach za testowany model MPG A850GF o mocy 850 W przyjdzie nam zapłacić ok. 579 zł, czyli mniej niż be quiet! Straight Power 11 850 W, Corsair RM850X oraz ok. 70 zł mniej względem Seasonic Focus GX-850. Pozostałe modele wyceniono na 449 zł za MPG A650GF i 499 zł za MPG A750GF, a więc ceny są całkiem atrakcyjne i rekompensują uboższe wyposażenie. Producent oferuje 10 lat gwarancji na swój sprzęt, więc ten powinien bez problemu zasilić kilka kolejnych konfiguracji. Tym sposobem zasilacz MSI MPG A850GF zapracował na 4,5 gwiazdki oraz wyróżnienia rekomendacjawydajność i kultura pracy

 

MSI MPG A850GF

 

 Sprawność bliska 94%, bardzo niskie tętnienia napięć, bardzo dobra regulacja napięć na wszystkich liniach, kultura pracy chłodzenia do 75% mocy, bardzo duży zapas mocy (ponad 1070 W), wysoka jakość elektroniki, odpinane okablowanie, płaskie taśmowe kable, torba na okablowanie, pakiet zabezpieczeń, 10 lat gwarancji, cena.

 Słabe wyposażenie, sztywne kable. 

Cena MSI MPG A850GF (na dzień publikacji): 579 zł

Gwarancja: 10 lat

 

Sprzęt do testów dostarczył:

 

 

+12 V

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premierowy test zasilacza MSI MPG A850GF - kolejny mocny konkurent wkracza na rynek

 0