Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Recenzja telefonu Goclever Quantum 3 220 Rugged

Tagi: wytrzymały telefon, telefon komórkowy, wodoodporna komórka, telefon dla budowlańca
Dodano: 26 Grudzień 2016, 20:00, przez: Piotr Opulski
Przeczytano: 1,260, komentarzy: 0,
Spis treści:

Obsługa telefonu jest szalenie intuicyjna. Pod warunkiem, że przez ostatnie kilka lat nie korzystaliśmy ze smartfona. Niektóre rzeczy trzeba po prostu odkryć na nowo. Pierwszą z nich okaże się zapewne odblokowywanie telefonu za pomocą przycisku do odrzucania połączeń.

quantum_3_220_rugge

Pracę rozpoczynamy po umieszczeniu baterii w telefonie. Chwilę zajmie nam również pierwsze odblokowanie ekranu. Wedle informacji na ekranie, powinniśmy kliknąć „odblokuj” oraz gwiazdkę. Żaden z klawiszy nie jest jednak podpisany, dlatego przycisk odblokowywania trzeba zlokalizować metodą prób i błędów.

Zastosowany wyświetlacz jest bardzo jasny i ma szalenie wysoki kontrast. Niestety ulokowano go w sporej odległości od szkła zabezpieczającego. Dysponuje on również bardzo słabymi kontami widzenia. Rozdzielczość jest wystarczająca aby obraz był czytelny, chociaż paleta barw wydaje się być wyraźnie ograniczona.

quamntum_3_220_rugged

Ekran główny oferuje nam dostęp do książki kontaktowej, głównego menu oraz Facebooka. Szczególnie ta ostatnia pozycja jest niezwykle intrygująca. Producent poszedł w tym przypadku na łatwiznę. Przycisk przenosi nas do przeglądarki z wpisanym adresem mobilnej odsłony portalu społecznościowego.

Klasyczne menu kryje kilka dodatkowych elementów. Odnajdziemy tu włącznik kamery, odtwarzacza audio i filmów. Nie zabrakło również dostępu do przeglądarki, kalkulatora, latarki, przeglądarki plików czy preinstalowanej gry. Wspomnianą grą jest klasyczny wąż w kolorowej ale nieco archaicznej odmianie. Niestety brakuje spolszczenia systemu plików. Niektóre pozycji menu cierpią na syndrom spolszczenia translatorem. Właściwie słowa występują więc w przypadkowych odmianach, osobach i czasach.

Zastosowany w telefonie akumulator wystarcza na 4-7 dni ciągłej pracy. Wynik ten jest składową dobrego akumulatora (2000 mAh) oraz niewielkiego wyświetlacza. Należy również pamiętać, że korzystając z Goclever 3 220, zdecydowanie mniej czasu poświecimy na przeglądanie Internetu.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ