Apple Watch 8 może otrzymać funkcję, której zabrakło w poprzedniej generacji inteligentnych zegarków

Apple Watch 8 może otrzymać funkcję, której zabrakło w poprzedniej generacji inteligentnych zegarków

Apple Watch 8 doczeka się funkcji, która powinna być dostępna w smartwatchu producenta iPhone'ów od dawna, ale przez problemy z oprogramowaniem zostanie wprowadzona dopiero w ósmej generacji.

Według analityka Ming-Chi Kuo smartwach Apple Watch 8 dostanie funkcję, która miała trafić do Watch 7, lecz pojawi się dopiero w ósmej generacji. Mowa o pomiarze temperatury ciała użytkownika, która nie zadebiutowała w siódemce, ponieważ opracowany algorytm nie spełniał wymagań przed wejściem urządzenia na rynek. Testy (EVT) narzędzia przeprowadzono w zeszłym roku. Kuo wierzy, że nadchodzący Apple Watch 8 będzie wyposażony w narzędzie do pomiaru temperatury ciała, pod warunkiem, że algorytm spełni wysokie wymagania Apple i to przed rozpoczęciem masowej produkcji nowych inteligentnych zegarków.

Apple Watch 8 ma otrzymać funkcję pomiaru temperatury ciała.

Problemy Apple związane z funkcją pomiaru temperatury ciała rzekomo wiążą się z faktem, że temperatura skóry szybko zmienia się w zależności od środowiska, a ponieważ smartwatch nie może monitorować temperatury ciała za pomocą sprzętu, funkcja ta jest w dużym stopniu zależna od algorytmu, który zapewnia dokładne wyniki. Analityk dodał, iż Samsung zmaga się z podobnym kłopotem, co oznacza, iż Galaxy Watch 5 może nie dostać tej opcji, chociaż wcześniej sugerowano implementację tego rozwiązania. Zarówno Kuo, jak i Mark Gurman z Bloomberga zastanawiali się wcześniej, w jaki sposób Apple zaimplementuje narzędzie do pomiaru temperatury ciała w swoim smartwatchu, aczkolwiek debata i plotki ucichły w ostatnim czasie.

Apple Watch 8 nie różni się wizualnie od swego poprzednika i ciężko oczekiwać tutaj konkretnych zmian, będzie to bardziej drobna ewolucja niż rewolucja. Dostaniemy identyczny wyświetlacz oraz obudowę, a także akumulator. Wewnątrz znajdziemy za to nowy, energooszczędny procesor, choć niestety zabraknie nieinwazyjnego pomiaru glukozy, co jest złą wiadomością dla cukrzyków. Smartwatch zadziała pod kontrolą systemu WatchOS 9. Dużo zależy również od ceny, ale Watch 8 nie powinien być droższy od Watch 7. Posiadacie inteligenty zegarek od Apple? Jakie są wasze wrażenia?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Watch 8 może otrzymać funkcję, której zabrakło w poprzedniej generacji inteligentnych zegarków

 0