Call of Duty: Vanguard dostępny za darmo przez określony czas. Gra kiepsko się sprzedaje?

Call of Duty: Vanguard dostępny za darmo przez określony czas. Gra kiepsko się sprzedaje?

Call of Duty: Vanguard podobnie jak Battlefield 2042 nie jest hitem sprzedaży, o czym świadczy już kilka okresów próbnych, w ramach których gracze mogli zapoznać się z grą Activision Blizzard całkowicie za darmo. Teraz wydawca znów udostępni swoją produkcję bez opłat.

Pojedynek Call of Duty: Vanguard i Battlefield 2042 zapowiadał się nieźle, chociaż uważni obserwatorzy branży więcej szans dawali grze EA DICE, gdyż po propozycji Activision Blizzard znów oczekiwano odgrzewanego kotleta. Tymczasem rzeczywistość zweryfikowała obie strony, które wychodzą z tej walki z remisem bez konkretnej przewagi. O tym, że Call of Duty: Vanguard nie sprzedaje się bardzo dobrze świadczy fakt, iż wydawca już kilkukrotnie od debiutu w listopadzie 2021 roku udostępniał go w ramach darmowych weekendów. Teraz znów przyszedł czas na granie bez opłat i to dłużej niż można by oczekiwać. Call of Duty: Vanguard będzie dostępny za darmo od 30 marca do 13 kwietnia, czyli przez 2 tygodnie.

W Call of Duty: Vanguard można zagrać za darmo od 30 marca do 13 kwietnia.

Jest jednak pewien haczyk. Otóż nie uzyskamy dostępu do wszystkich trybów (single playera), ale tylko multiplayera ze starymi oraz nowymi mapami m.in. Casablanca i Gondola, które ostatnio trafiły do Vanguarda. Sprawdzimy także najnowszą lokację osadzoną w Alpach. Oczywiście nie zabraknie opcji przetestowania pozostałych wariantów rozgrywki czy innych nowości, które przyniosły dotychczasowe aktualizacje. W nowym sezonie dominującą porą roku pozostaje zima. Oprócz tego update wniósł kolejne pojazdy czy bronie, a tryb rankingowy wzbogacił się o nową dywizję. W Alpach umieszczono natomiast tryb 12v12 Arms Race, w którym gracze przejmują różne punkty na mapie i kupują rozmaite benefity np. konkretne pojazdy.

Być może decyzja o udostępnieniu Call of Duty: Vanguard jest podyktowana nie tylko kiepskimi wynikami sprzedaży, ale promocją nowej treści, która trafiła do produkcji? Cały czas bezpłatnie możemy grać w CoD: Warzone, wariant battle royale popularnej serii, która o dziwo nie ma większych map. Powodem są rozmiary tytułu rozrośnięte do takiego poziomu, że zdaniem deweloperów uniemożliwiają realizację niektórych pomysłów. Ostatni update podniósł poziom życia ze 100 do 150, chociaż rotowanie map to trudniejsze zadanie niż implementacja mniejszych rzeczy. Twórcy chcieliby tego dokonać, lecz rozmiar instalacji oraz reinstalacji jest szalony.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Call of Duty: Vanguard dostępny za darmo przez określony czas. Gra kiepsko się sprzedaje?

 0