Discord integruje się z YouTube. Dlatego uśmiercono muzyczne boty Groovy i Rythm?

Discord integruje się z YouTube. Dlatego uśmiercono muzyczne boty Groovy i Rythm?

Discord zaczyna testować integrację z YouTube, zaledwie kilka tygodni po tym, jak należący do Google YouTube zmusił dwa popularne boty muzyczne Discord do zaprzestania działalności. W chwili obecnej integracja jest włączona na niewielkiej liczbie serwerów i zdaje się, że sprawdzana jest poprawność działania nowych funkcji i współpracy Discorda z YouTube.

Nowa funkcja nazywa się "oglądaj razem" i, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia członkom Discorda wspólne oglądanie filmów z YouTube. Od kilku miesięcy słyszeliśmy o podobnych planach, jednak ostatnio zdaje się funkcja wspólnego oglądania zyskała duży wyższy priorytet. Watch Together zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o YouTube, umożliwiając członkom serwera Discord tworzenie listy odtwarzania filmów z YouTube poprzez wyszukiwanie lub wklejanie linków YouTube. Można nawet udostępnić innym członkom serwera Discord możliwość sterowania odtwarzaniem.

Discord wprowadza integrację z platformą YouTube, która wprowadzi muzykę i filmy na kanały. Ma to wypełnić lukę powstałą po likwidacji botów Groovy i Rythm - tym razem jednak z reklamami.

Chociaż funkcjonalność nie pokrywa się całkowicie z tym, co oferowały boty muzyczne Rythm i Groovy, można używać nowej funkcji aby słuchać muzyki z YouTube na Discordzie. Trzeba jednak mieć na względzie, że tym razem nie da się ominąć reklam i będą one odtwarzane tak samo, jak podczas oglądania filmów, czy słuchania muzyki bezpośrednio na platformie. Dodanie wspomnianych reklam jest tutaj kluczowym aspektem i powodem, dla którego zablokowano popularne boty muzyczne.

 Najpierw Groovy teraz Rythm. YouTube zamyka największe muzyczne boty z Discorda
 Groovy znika z Discorda. Google i YouTube nakazują likwidację muzycznego bota

W zeszłym miesiącu Groovy Bot otrzymał od Google wezwanie do zaprzestania działalności, zmuszając popularną usługę do przejścia w tryb offline w ciągu zaledwie kilku dni, a następnie to samo spotkało Rythm, który został wyłączony na początku tego miesiąca. Discord zamierza udostępnić nową funkcjonalność wszystkim do końca października, a obecnie można ją testować m.in. na serwerze Discord Game Labs.

Zobacz także:

 

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Discord integruje się z YouTube. Dlatego uśmiercono muzyczne boty Groovy i Rythm?

 0