Gigabyte przedstawia GeForce RTX 4090 Aorus Waterforce. Flagowiec NVIDII z AiO 360 mm

Gigabyte przedstawia GeForce RTX 4090 Aorus Waterforce. Flagowiec NVIDII z AiO 360 mm

Gigabyte rozszerza ofertę o niereferencyjną wersję GeForce'a RTX 4090. Model z dopiskiem Aorus Waterforce to konstrukcja wyposażona w chłodzenie cieczą typu all-in-one z 360-milimetrową chłodnicą. Gigabyte zadbał o optymalne chłodzenie stosując trzy 120-milimetrowe wentylatory. Całość utrzymano w czarnej kolorystyce ze złotymi akcentami.

Nic dziwnego, że po oficjalnym przedstawieniu mamy dosłownie wysyp informacji na temat autorskich wersji kart NVIDIA GeForce RTX 4000. Wiodący producenci już teraz, przed wprowadzeniem na rynek, starają się zainteresować swoimi propozycjami jak największą ilość potencjalnych klientów. Jak podaje VideoCardz, jednym z nich jest marka Gigabyte, która postanowiła zaprezentować niereferencyjny wariant GeForce'a RTX 4090 w odsłonie Aorus Waterforce. Nazwa nie jest przypadkowa, bowiem konstrukcję wyposażono w chłodzenie cieczą typu all-in-one z 360-milimetrową chłodnicą. Aktywną część chłodzenia stanowią trzy 120-milimetrowe wentylatory, każdy z siedmioma łopatkami.

Marka Gigabyte przedstawiła swój autorski model GeForce RTX 4090 Aorus Waterforce z 360-milimetrowym chłodzeniem AiO.

GeForce RTX 4090 Aorus Waterforce

Źródło: VideoCardz

 

Dzięki wykorzystaniu osobnej chłodnicy, sama karta jest stosunkowo niewielkich rozmiarów (jak na RTX 4090). Główna część konstrukcji połączona jest z chłodzeniem za pomocą 460-milimetrowych rurek w oplocie. Omawiany model jest bliźniaczo podobny do swojego poprzednika o nazwie AORUS GeForce RTX 3090 Ti XTREME WATERFORCE.

GeForce RTX 4090 Aorus Waterforce

Źródło: VideoCardz

 
GeForce RTX 4090 Aorus Waterforce

Źródło: VideoCardz

 

 

Obie karty mają praktycznie ten sam wygląd, a różnią się jedynie drobnymi szczegółami. RTX 4090 Aorus Waterforce korzysta z odświeżonej płytki drukowanej oraz ma nowe logo serii GeForce. Co ciekawe, Gigabyte nie zmienił nawet tylnej płytki (backplate) z wcięciem na NVLink, którego RTX 4090 nie ma. Do zasilenia karty wykorzystano pojedyncze 16-pinowe złącze.

GeForce RTX 4090 Aorus Waterforce

Źródło: VideoCardz

 

Całość została utrzymana w czarnej kolorystyce z kilkoma złotymi dodatkami. Niestety firma nie udostępniła informacji na temat premiery oraz ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za ten model tuż po wprowadzeniu do sklepów. Z chęcią zobaczylibyśmy, jak chłodnica o rozmiarze 360 mm radzi sobie z utrzymywaniem temperatury RTX 4090 w ryzach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gigabyte przedstawia GeForce RTX 4090 Aorus Waterforce. Flagowiec NVIDII z AiO 360 mm

 0