GTA The Trilogy Definitive Edition bez większych zmian, ale za to z wysoką ceną

GTA The Trilogy Definitive Edition bez większych zmian, ale za to z wysoką ceną

GTA The Trilogy Definitive Edition to pakiet składający się ze zremasterowanych wersji Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas, o których nadal niewiele wiemy, ponieważ Rockstar Games zwleka z podaniem dokładniejszych informacji. Okazuje się jednak, że nowa-stara trylogia nie zaoferuje większych zmian względem oryginalnych wydań.

Jak wskazuje informacja z Reddita GTA The Trilogy Definitive Edition nie będzie znacząco odbiegać od tego co oferuje stara trylogia również jeśli mowa o oprawie graficznej. Ta jak wiemy ma stanowić połąćzenie starej grafiki z nowoczesną. Rockstar Games dokonał przeskalowania tekstur, poprawy twarzy postaci tak by były mniej kanciaste czy zastosował dynamiczne oświetlenie dostrzegalne we wszystkich lokacjach. Pochylono się także nad przerywnikami filmowymi, które będą lepszej jakości z widocznymi, niezłączonymi palcami bohaterów czy dokładniejszymi twarzami. Dopracowano jeszcze model zniszczeń pojazdów czy dodano śnieg do GTA 3 w formie cheata. To w zasadzie tyle, ponieważ same miasta poza dynamicznym oświetleniem wyglądają identycznie jak oryginalne wersje co trochę niepokoi jeżeli pod uwagę weźmiemy potencjalną cenę pakietu.

GTA The Trilogy Definitive Edition zaoferuje minimalne zmiany m.in. poprawione modele twarzy postaci czy dynamiczne oświetlenie we wszystkich lokacjach. Same miasta poza tym nie będą różnić się od oryginalnych wersji.

Całość działa na silniku Unreal Engine 4, a powodem przeniesienia gier właśnie na ten engine jest fakt, że wcześniejsze buildy działające na przestarzałym narzędziu sprawiają problemy użytkownikom nowszych systemów operacyjnych. Wiadomo nie są to zmiany na miarę remakeu, ale nawet w przypadku remastera możemy oczekiwać odrobinę więcej, tymczasem deweloperzy poszli na łatwiznę i wydają zmodyfikowane GTA Trilogy za dużą cenę. Według tego co pisaliśmy wcześniej edycja na konsole nowej generacji (PS5, Xbox Series X/S) ma kosztować około 300 złotych, z kolei wersja na old-geny (PS4, Xbox One) jest niewiele tańsza. Oczywiście są to ceny nieoficjalne tak samo jak przytoczone rewelacje dlatego należy do nich podchodzić z dystansem licząc, że faktycznych zmian będzie trochę więcej.

Za remastery odpowiada Rockstar Dundee, który miał już zakończyć prace nad grami. GTA: The Trilogy The Definitive Edition trafi na PlayStation 5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch oraz komputery (Rockstar Games Launcher) jeszcze w 2021 roku. Posiadacze platform mobilnych muszą zaczekać do przyszłego roku. Możliwym terminem debiutu pozostaje okres listopada-grudnia. Rockstar już teraz wycofuje z oficjalnej dystrybucji oryginalną trylogię więc macie ostatnią szansę, by zakupić ją w internetowych sklepach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GTA The Trilogy Definitive Edition bez większych zmian, ale za to z wysoką ceną

 0