Masz chłodzenie Noctua? To nie martw się o LGA1700 od Intela. Pasują nawet 15-letnie radiatory

Masz chłodzenie Noctua? To nie martw się o LGA1700 od Intela. Pasują nawet 15-letnie radiatory

Noctua - firma kojarząca się z jednymi z najlepszych zestawów chłodzenia dla procesorów oraz świetnych wentylatorów, po raz kolejny pokazuje, czemu warto wybierać ich produkty, które do najtańszych przecież nie należą.

Producenci procesorów co kilka lat wydają nowy socket, co jest często przyczyną dodatkowych wydatków u użytkowników. Wraz z wymianą platformy trzeba będzie wymienić radiator lub zestaw AIO, który nie posiada kompatybilnego mocowania w zestawie. Noctua wyróżnia się jednak na tle innych producentów i jak zawsze w takim przypadku, oferuje mocowania dla swoich zestawów chłodzenia całkowicie za darmo. Nową platformą w tym przypadku jest oczywiście socket LGA1700 dla procesorów Intela.

Noctua kolejny raz wypuszcza darmowe zestawy montażowe dla nowej platformy. Dzięki temu nawet 15-letnie radiatory będą kompatybilne z nowym socketem Intela LGA1700.

"Oferowaliśmy naszym klientom bezpłatne zestawy montażowe, odkąd firma AMD wprowadziła AM2 w 2006 roku, i z dumą kontynuujemy tę tradycję w przypadku nadchodzących procesorów Intel Amber Lake-S i  LGA1700" - oświadczył Roland Mossig, dyrektor Noctua CEO. "Klienci będą mogli uaktualnić większość chłodzeń CPU od Noctua od 2005 roku bez dodatkowych kosztów, dzięki czemu nawet 15-letnie radiatory mogą być używane z najnowszymi procesorami!"

Nowe zestawy montażowe SecuFirm2 NM-i17xx-MP83 i NM-i17xx-MP78 pozwolą na modernizację zestawów Noctua o rozstawie montażowym 83 i 78 mm do LGA1700. Zgodnie z tradycją SecuFirm2, zestawy łączą wyjątkową niezawodność, optymalny docisk i łatwą, prostą instalację z płytą tylną o stałym rozporze, która nie wymaga żadnego wstępnego montażu ani regulacji. Lista kompatybilnych płyt głównych zostanie udostępniona, gdy pojawią się one na rynku.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych tego typu akcji, Noctua będzie wymagała przedstawienia dowodu zakupu chłodzenia procesora oraz paragonu / faktury za procesor lub płytę główną LGA1700. Proces wymiany jest bardzo szybki i faktycznie działa - osobiście potwierdzam.

"Korzystanie z chłodzenia procesora w kilku generacjach platform zamiast kupowania nowego radiatora dla każdej generacji jest nie tylko ekonomiczne, ale także pomaga zmniejszyć niepotrzebne odpady i zaoszczędzić cenne zasoby" - wyjaśnia Roland Mossig. "Uaktualniając, a nie wymieniając chłodzenie, aktywnie przyczyniasz się do bardziej zrównoważonej branży komputerów PC!"

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Masz chłodzenie Noctua? To nie martw się o LGA1700 od Intela. Pasują nawet 15-letnie radiatory

 0