Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 22. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 22. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. W minionym tygodniu poznaliśmy szczegóły dotyczące Intel Z690, czyli chipsetu pod Intel Alder Lake. Już na pierwszy rzut oka widać, że Intel Alder Lake wspierać będzie PCI Express w wersji 5.0, ale samych innowacji ma być więcej, o czym piszemy w oddzielnej wiadomości. Mamy dobrą wiadomość dla fanów AMD, ponieważ procesory Ryzen z serii 5000 tanieją i to na całym świecie.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Przykładowo w marcu bieżącego roku za Ryzena 5 5600X musieliśmy zapłacić 1488 zł (około 317 USD), z kolei dziś wartość tego samego modelu oscyluje na poziomie 1299 zł (277 USD). Obniżki dotykają regiony z całego świata i Polska nie jest tu wyjątkiem. Jeśli polowaliście na tańsze Ryzeny, teraz macie okazję do zakupu. Warto też wspomnieć o Starlinku, którego oferta wreszcie trafiła do Polski. Początkowo prędkość transmisji danych będzie się wahać od 50 Mb/s do 150 Mb/s, jednak wartości te wzrosną wraz z rozwojem usługi. Cena sprzętu wynosi 2269 złotych, a miesięczny koszt abonamentu to 449 zł. Dochodzą do tego koszta wysyłki w wysokości 276 złotych. Tymczasem Microsoft zapowiedział, że Windows 11 ma być zauważalnie szybszy od poprzedniego systemu operacyjnego.

Do tej rewelacji należy jednak podchodzić z dystansem, ponieważ wyniki testu oparto na nieaktywnych kartach w przeglądarce Microsoft Edge. Czy nie jest to zwykła niemająca pokrycia w rzeczywistości przechwałka giganta z Redmond tak naprawdę przekonamy się dopiero po wydaniu finalnej wersji "jedenastki". NVIDIA planuje wprowadzić do sprzedaży w 2022 roku nowy model GeForce RTX 2060, którego jedyną różnicą względem poprzednich edycji będzie większa ilość VRAM wynosząca 12 GB. Powodem takiego kroku ze strony producenta kart graficznych jest chęć poprawy sytuacji na rynku GPU.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 22. Sprawdź co Cię ominęło

 0