Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 21. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 21. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. W nowym odcinku omawiamy przepisy wprowadzone w Chinach, które obligują nieletnich do maksymalnie 3-godzinnego grania w gry tygodniowo. Mowa jednak o produkcjach online dostępnych w godzinach od 20:00 do 21:00 w piątki, weekendy i święta. To kolejne restrykcje po wprowadzonych w 2019 roku w Państwie Środka dopuszczających 1,5-godzinne sesje gier dziennie przez większość dni.

Zapraszamy do oglądania nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Oprócz tego poznaliśmy datę wydania Windowsa 11, która nastąpi 5 października 2021. Wtedy również na rynek trafią pierwsze urządzenia z zainstalowanym najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu. Samo oprogramowanie będzie wdrażane jednak stopniowo. Windows 11 chociaż nie będzie rewolucją to zaoferuje kilka zmian względem poprzednika m.in. nowoczesny design, centralnie ustawione opcje Start, funkcje Snap i prawdziwą gratkę dla graczy - Auto HDR oraz DirectStorage. Microsoft wycofał się z kontrowersyjnej decyzji uniemożliwiającej instalację okienek na komputerach, które nie spełniają wymagań systemu, ale jednocześnie zaczął dziękować niejawnym testerom za współpracę korzystającym z oprogramowania na starszym sprzęcie.

Niektórzy testerzy są zapewne lekko zdziwieni, dlaczego Microsoft podjął decyzję o takim kroku, skoro korzystają z niejawnego wydania Windowsa 11 na starszych komputerach od dłuższego czasu. Tymczasem Sony wypuściło nowy model PlayStation 5, który wprawdzie wydaje mniejsze odgłosy, ale zarazem mocniej się grzeje za sprawą zastosowania innego, mniejszego wentylatora. Konsola osiąga wynik 55°C, podczas gdy wcześniejszy miał w takich momentach około 52°C (pomiary wykonano w pomieszczeniu z temperaturą 24°C).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 21. Sprawdź co Cię ominęło

 0