Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 75. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 75. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, najważniejsze newsy ze świata i z podwórka. Moment, na który czekało wielu graczy nadszedł. Ehterum, czyli najpopularniejsza kryptowaluta kopana za pomocą kart graficznych przeszła na algorytm Proof of Stak, co oznacza, iż koparki złożone z GPU gamingowych są bezużyteczne. Z drugiej strony Etherum zastąpią pewnie inne kryptowaluty wydobywane z wykorzystaniem układów graficznych. Dodatkowo teraz należy oczekiwać wyprzedaży zużytych jednostek na aukcjach internetowych.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego newsowego podsumowania tygodnia.

USB Promoter Group ujawniło na początku miesiąca niefortunnie nazwany standard USB4 2.0, ale na odpowiedź Intela nie trzeba było długo czekać. Niebiescy zapowiedzieli nowego Thunderbolt, którego transfery wynoszą nawet 80 Gb/s i podwajają wyniki osiągane przez aktualną generację standardu Thunderbolt 4. Prezentacja nie zdradziła jednak konkretnych informacji i nie poznaliśmy nazwy następcy Thunderbolt 4. Być może będzie to po prostu Thunderbolt 5 lub jakaś wariacja związana z obecną generacją. Intel nie powiedział ponadto kiedy najnowszy standard będzie dostępny. Mimo tego prędkości robią wrażenie. Warto wspomnieć, że USB4 2.0 postawi na kompatybilność ze swoimi poprzednikami, a także DisplayPort 2.0 i PCIe 5.0.

Cyberpunk 2077 odzyskuje graczy i w ciągu tygodnia przyciągnął na Steam ponad 60 tysięcy graczy, co stanowi najlepszy rezultat od premiery gry. Wiele brakuje jednak do peaku, który wyniósł 830 tys. jednocześnie grających użytkowników. W chwili pisania podsumowania ów wynik nie tylko się utrzymał, ale wzrósł do blisko 70 tysięcy graczy (konkretnie 68,268 wg. danych SteamCharts). Powodami wzrostu zainteresowania Cyberpunkiem 2077 są opublikowana przez CD Projekt RED aktualizacja 1.6 i serial anime Cyberpunk: Edgerunners.

Korzystacie z Game Pass? W takim razie mamy dla was dobrą nowinę, ponieważ usługa Microsoftu wzbogaciła się o dwie interesujące gry: Deathloop, który debiutuje na konsolach Xbox (wcześniej był dostępny na PC i PlayStation 5) oraz Assassin's Creed: Odyssey. Przed odpaleniem AC: Odyssey można zapoznać się z poprzednią grą z serii Assassin's Creed: Origin, którego też znajdziemy w Game Pass.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 75. Sprawdź co Cię ominęło

 0