Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 60. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 60. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe newsy. Wiemy coraz więcej o nadchodzącej serii kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 40. Jak podaje serwis Videocardz nowa generacja GPU powinna zadebiutować w lipcu, aczkolwiek to najpewniej data oficjalnej prezentacji, a nie wprowadzenia kart do sklepów, dodatkowo każda wersja dostanie własny termin premiery w kolejnych tygodniach/miesiącach. Faktyczny debiut może nastąpić w sierpniu. Zdaniem Kopite7kimi Zieloni w pierwszej kolejności skoncentrują się na flagowcu GeForce RTX 4090.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Fani AMD mogą zacierać ręce. Podczas konferencji na Computec 2022 firma chwaliła się bardzo wysokimi częstotliwościami taktowania uzyskiwanymi przez procesory Ryzen 7000 (Raphael), dochodzącymi do nawet 5,5 GHz. Ptaszki ćwierkają, iż nie jest to szczyt możliwości nowych CPU i zdaniem Angstronomics producent przygotowuje chipset, który osiągnie poziom 5,85 GHz, co jest blisko pułapu 6 GHz. Widzimy, że demo AMD Ryzen 7000 Computex 2022 nie pokazało maksymalnych prędkości dla jednowątkowego zegara i było jedynie prototypem. Prędkości zapowiadają się obiecująco szczególnie dla entuzjastów. Oczywiście taki wynik pozostaje osiągalny na płytach głównych AM5.

Mieszkańcy Szanghaju, którzy mieli problem z restrykcjami wprowadzonymi przez koronawirusa, wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Ograniczenia były nader uciążliwe, ponieważ zabraniały wychodzenia z mieszkania nawet po niezbędne zakupy, nie wspominając już o odwiedzinach rodziny czy znajomych. Ta ciężka rzeczywistość, która była niewyobrażalna dla nas nawet podczas największej fali zakażeń COVID-19 i wprowadzonych limitów trwała dla liczących 25 mln mieszkańców Szanghaju 2 miesiące. Od środy przedsiębiorstwa wznowiły działalność bez konieczności ubiegania się o specjalne zezwolenia, z kolei w zamknięciu pozostanie 220000, a więc większość ludzi może swobodnie się przemieszczać jeśli ma negatywny test na koronawirusa.

Mamy dobrą nowinę dla osób, które planowały wymienić podzespoły w komputerze i zainwestować w nową pamięć RAM. Według danych ComputerBase (via Videocardz) pamięci RAM DDR5 w Europie są teraz dostępne za mniej niż 5 euro za gigabajt, co daje 20% obniżki w ciągu zaledwie czterech tygodni. To spory regres względem 15 euro za gigabajt z końcówki 2021 roku. Narzędzie do śledzenia cen ComputerBase zawiera teraz ponad 200 różnych zestawów DDR5 i np. standardowy zestaw SO-DIMM (desktop) 32 GB pamięci DDR5-4800 kosztuje 154 EUR. Niestety DDR4 nie odnotował zauważalnego spadku. Na koniec warto wspomnieć o zapowiedzi Marvel’s Spider-Man Remastered na PC. Przygody Człowieka-pająka wbrew wcześniejszym deklaracjom twórców pojawią się na komputerach 12 sierpnia 2022 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 60. Sprawdź co Cię ominęło

 0