Zapraszamy do oglądania trzynastego podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube

Zapraszamy do oglądania trzynastego podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni. Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach.

Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. W trzynastym odcinku uwagę skupiliśmy m.in. na załamaniu rynku kryptowalut, które przez minione miesiące były na ustach większości obserwatorów branży technologicznej, gdyż w jakimś stopniu przyczyniły się do trudnej sytuacji w branży. W ubiegłym miesiącu władze Chin wypowiedziały wojnę kryptowalutom, zmuszając górników do przeniesienia koparek w inne regiony, natomiast w przypadku fiaska tego planu byli oni zmuszeni do sprzedaży posiadanego sprzętu. Doprowadziło to do zalania rynku pokoparkowymi kartami graficznymi, które mimo atrakcyjnych cen wcale nie przykuwają ogromnej uwagi klientów.

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i zapoznania się z nowym podsumowaniem tygodnia.

Zadowolony jest z kolei Intel, który odzyskuje udziały w segmencie procesorów. Zgodnie z wynikami ankiety Steam Hardware, Niebiescy posiadają 71,58% udziałów w rynku, a drugie na liście AMD musi zadowolić się 28,41% udziałów. Mercury Research podaje, iż w pierwszym kwartale 2021 r. AMD utraciło kawałek kontroli na rzecz Intela. Jednak większość przychodów Niebieskich jest generowana przez tanie procesory Celeron i Pentium oraz niższe serie, takie jak Core i3 i i5. Oprócz tego Nintendo zapowiedziało nową wersję konsoli Switch, który nie jest wyczekiwanym modelem z dopiskiem Pro mającym zawierać wydajniejsze podzespoły. Dostajemy więc ten sam SoC, wygląd czy inne parametry z tą różnicą, że producent zastosował żywy 7-calowy ekran OLED, szeroką, regulowaną podstawkę, stację dokującą z przewodowym portem LAN, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz jak zapowiada producent, ulepszony dźwięk.

Warto jeszcze wspomnieć o przecieku dotyczącym kart graficznych Radeon RX 6600 XT. Według YouTubera Coreteks i kanału Moore’s Law is Dead, który cytuje informatora znanego jako „Kepler”, AMD zamierza wprowadzić na rynek swojego nowego Radeona opartego na GPU Navi 23 już w przyszłym miesiącu. Co więcej, cena układu ma wynieść 399 dolarów amerykańskich. Są to nieoficjalne rewelacje dlatego należy do nich podchodzić z dystansem. Na koniec gorąco zachęcamy czytelników do zostawienia subskrypcji na naszym kanale oraz łapki w górę pod publikowanymi materiałami wideo.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zapraszamy do oglądania trzynastego podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube

 0