Jak wybrać dobrego laptopa? Poradnik krok po kroku

Jak wybrać dobrego laptopa? Poradnik krok po kroku

4) Ilość zainstalowanej pamięci RAM (Memory na naklejce)

Do komputera który będzie wykorzystywany tylko do Internetu czy filmów, i użytkownik nie ma dużych wymagań co do szybkości działania wystarczającą ilością pamięci RAM będzie 4 GB. Tyle właśnie mają dzisiaj najtańsze modele dostępne na rynku.

W przypadku gdy lubimy korzystać z Internetu na kilkunastu kartach naraz i oczekujemy płynnego przechodzenia między nimi – a także zajmujemy się obróbką zdjęć i grafiki (np. w Photoshopie) powinniśmy wybrać model wyposażony w 8 GB pamięci. Taka ilość pamięci wystarcza także do wszystkich gier dostępnych na rynku

Gdy szukamy komputera do najbardziej wymagających zastosowań takich jak obróbka filmów, obróbka bardzo dużych plików graficznych zwróćmy uwagę na modele wyposażone w 16 lub nawet 32 GB pamięci RAM. Takie również są na rynku - choć nie da się ukryć że są to tylko najdroższe modele z czterema slotami pamięci RAM na płycie głównej.

Krzysztof Opacki
Krzysztof Opacki Redaktor

Magister fizyki, jeden z najdłużej aktywnych dziennikarzy technologicznych w Polsce. Wieloletni współpracownik PCLab.pl, w przeszłości także egielda.com.pl. Prywatnie fan Realu Madryt oraz Jose Mourinho.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...