Jak wybrać dobrego laptopa? Poradnik krok po kroku

Jak wybrać dobrego laptopa? Poradnik krok po kroku

To tyle jeśli chodzi o moje wskazówki odnośnie zakupu laptopa. Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że laptopy są gotowymi systemami i mimo ogromnej liczby dostępnych modeli, dobranie sobie idealnego egzemplarza może nie być łatwe. Tym bardziej w salonie stacjonarnym sklepu komputerowego czy w markecie z elektroniką... Są też laptopy w pełni konfigurowalne - ale to maszyny bardzo drogie, zdecydowanie poza zasięgiem przysłowiowego Kowalskiego. Szukając konkretnego modelu najlepiej po prostu skorzystać z porównywarek cen w sklepach internetowych takich jak Ceneo, Skąpiec czy Cenowarka i sukcesywnie zawężać kryteria wyszukiwania dopóki nie znajdziemy modelu który nas interesuje - i to w najlepszej cenie.

Zobacz: Testy laptopów na ITHardware

W końcu to samo wiele osób robi z butami, odzieżą i pewno masą innych rzeczy. I bardzo dobrze - lepiej zakupy robić z rozwagą, w domowym zaciszu niż pod presją czasu w markecie elektronicznym. Tym bardziej, że jeśli nam się nasz nowy nabytek nie spodoba możemy go bez problemu zwrócić w ciągu 14 dni sprzedawcy. Jeśli kupujemy towar osobiście takiej możliwości niestety nie ma...

Krzysztof Opacki
Krzysztof Opacki Redaktor

Magister fizyki, jeden z najdłużej aktywnych dziennikarzy technologicznych w Polsce. Wieloletni współpracownik PCLab.pl, w przeszłości także egielda.com.pl. Prywatnie fan Realu Madryt oraz Jose Mourinho.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...