Powrót do szkoły 2021 - poradnik zakupowy i promocje na sprzęt

Powrót do szkoły 2021 - poradnik zakupowy i promocje na sprzęt

Patriot P210

Czy dysk SSD może być tani? Owszem. Jeśli nie potrzebujesz nowego komputera, ale wiesz, że Twój aktualny dysk twardy nie potrafi już nadążyć, warto zainwestować niewielką sumę pieniędzy w Patriot P210. Dysk nie należy do najszybszych, ale odświeży nieco starsze komputery, powodując, że uzyskają one drugie życie. Dysk działa na interfejsie SATA III (6 Gbps) oraz osiąga prędkości na poziomie 500 MB/s (odczyt) oraz 400 MB/s (zapis). Finalnie, cena zależeć będzie oczywiście od pojemności, a do wyboru w tym wypadku masz 128 GB, 256 GB, 512 GB , 1 TB i 2 TB.

Kup dysk SSD Patriot P210 najtaniej na X-kom i Ceneo.pl

Patriot Burst Elite

Kolejny, tani dysk SSD o standardowych jak na tą klasę sprzętu osiągach. Również i tu finalna cena zależeć będzie od pojemności samego dysku, ale jeśli chcesz niewielkim kosztem usprawnić działanie swojego starszego komputera, możesz się na niego zdecydować. Tak jak w przypadku P210, Burst Elite działa na interfejsie SATA III (6 Gbps) i może pochwalić się prędkością zapisu na poziomie 320 MB/s oraz odczytu na poziomie 450 MB/s. Do takich komputerów polecamy 128 lub 256 GB.

Kup dysk SSD Patriot Burst Elite 128/256 GB najtaniej na Sferis.pl

WD Blue SN550

Jeśli szukasz niedrogiego, wydajnego i wytrzymałego dysku SSD do swojego nowego komputera, mamy dla Ciebie perełkę pod postacią WD Blue SN550. Test tego dysku znajduje się już na naszej stronie, dlatego również zachęcamy do lektury. Oczywiście cena będzie zależała od tego, na jaką pojemność się zdecydujesz, ale 500 GB w popularnych sklepach to koszt niecałych 300 zł. W ogólnym rozrachunku WD Blue SN550 wypada na tle konkurencji naprawdę bardzo dobrze. Większa ilość operacji IOPS, większa prędkość – to wszystko jak najbardziej ma znaczenie. Dysk ten pracuje na interfejsie PCIe (3.0) NVMe, a przed zakupem dowiedz się czy Twoja płyta główna również wspiera takie rozwiązanie.

Kup dysk SSD WD Blue SN550 1TB najtaniej na Ceneo.pl

Samsung 980 Pro

Jeśli jednak szukacie czegoś znacznie wydajniejszego i zarazem oczywiście droższego, nie można przejść obojętnie obok Samsung 980 Pro. Test tego dysku również pojawił się na łamach naszego portalu – w każdej chwili możesz sprawdzić jak poradził sobie na tle konkurencji. Tak jak w przypadku każdego dysku, cena zależeć będzie od pojemności, na którą się zdecydujemy. Samsung 980 Pro działa na interfejsie PCIe (4.0) NVMe, a więc jeśli chcesz wykorzystać jego pełen potencjał, musisz się upewnić, że płyta główna również posiada wsparcie dla PCIe 4.0. Prędkość odczytu na poziomie 7000 MB/s oraz zapisu 5000 MB/s przy zachowaniu 1000000 IOPS, sprosta wymaganiom każdego użytkownika domowego – nawet tworzących zaawansowane projekty wideo czy zajmując się zapisywaniem dużych ilości danych. TBW, czyli współczynnik wytrzymałości, ustalony został w wersji dysku 1 TB na 600 TB.

Kup dysk SSD Samsung 980 Pro 1 TB najtaniej na Ceneo.pl

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powrót do szkoły 2021 - poradnik zakupowy i promocje na sprzęt

 0