Powrót do szkoły 2021 - poradnik zakupowy i promocje na sprzęt

Powrót do szkoły 2021 - poradnik zakupowy i promocje na sprzęt

Mercusys MR70X

Jeśli chodzi o routery, nie mogło zabraknąć Mercusys MR70X. Sprawdziliśmy jak sprzęt radzi sobie w realnych zastosowaniach w naszej recenzji – swoją drogą gorąco zachęcamy byście się z nią zapoznali. Mercusys MR70X to router z WiFi 6 (AX), nowym standardem łączności, który wchodzi do coraz to większej liczby urządzeń – nawet tych budżetowych. WiFi 6 to przede wszystkim szybkość połączenia, co jest szczególnie istotne właśnie przy zdalnym nauczaniu – wszak wymóg sprawdzania obecności poprzez rejestrowanie aktywności każdego ucznia na kamerze potrzebuje znacznie wyższej przepustowości. Oprócz prędkości na poziomie 1.8 Gb/s (łącznie), otrzymujemy również technologie OFDMA i MU-MIMO, dzięki którym będziemy w stanie podłączyć więcej urządzeń i zmniejszyć opóźnienia. Kolorowanie BSS natomiast wytłumi zakłócenia powstających z innych sieci – na przykład sąsiadów za ścianą.

Kup router Mercusys MR70X najtaniej na Ceneo.pl

TP-Link Archer MR600 V2

Jeśli zamiast xDSL interesuje Was router 3G/4G LTE+, za pomocą którego połączycie się z internetem mobilnym, powinniście skierować wzrok na TP-Link Archer MR600 V2 – jego poprzednika, V1, testowaliśmy w redakcji i wypadł naprawdę dobrze. Te niewielkie urządzenie pozwala cieszyć się dostępem do sieci zaraz po włożeniu karty SIM, co jest szczególnie istotne, jeśli chcesz uniknąć mozolnego procesu konfiguracyjnego znanych z innych routerów tego typu. Do dyspozycji otrzymujemy MU-MIMO, współpracę z TP-Link OneMesh czy aplikację sterującą TP-Link Tether. Prędkość transmisji ustalona została na maksymalnie 300 Mbps, choć tu trzeba oczywiście wspomnieć, że ostateczne osiągi mogą się różnić w zależności od wielu czynników zewnętrznych. Router może także pracować w paśmie 2.4 GHz (300 Mb/s) i 5 GHz (867 Mb/s).

TP-Link Deco M5

Chcesz podczas nauki czy gry zabrać laptopa na balkon, ale tego nie robisz, bo tam masz zbyt słaby zasięg Wi-Fi? Zainwestuj w system Mesh. Dzięki Deco M5 pozbędziesz się martwych punktów w swoim domu i pokryjesz zasięgiem każdy zakamarek. W przeciwieństwie do zwykłych repeaterów, system Mesh jest bardzo łatwy w konfiguracji. Urządzenia samoistnie przełączają się do najbliższego AP nie tracąc nawet jednej kreski zasięgu. Tak ustawione stale ze sobą współpracują, tworząc jednolitą sieć. Deco M5 polecamy przede wszystkim w większych mieszkaniach czy domach, gdzie moc routerów i ich zasięg nie są wystarczające. Deco M5 pracuje na dwóch częstotliwościach – 2.4 GHz z prędkością do 400 Mb/s oraz 5 GHz (AC) z prędkością do 876 Mb/s, a w celu zwiększenia jakości połączenia, można wykorzystać technologię Beamforming. Producent nie zapomniał także o technologii MU-MIMO.

Kup TP-Link Deco M5 najtaniej na Ceneo.pl

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powrót do szkoły 2021 - poradnik zakupowy i promocje na sprzęt

 0