Powrót do szkoły 2021 - poradnik zakupowy i promocje na sprzęt

Powrót do szkoły 2021 - poradnik zakupowy i promocje na sprzęt

Patriot 16GB 3600MHz Viper 4 Blackout CL17 2x8GB

Test patriot Viper 4 Blackout zdążył się u nas już pojawić, dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z nieco bardziej rozbudowanym opisem oraz opinią. Tu jednak wymienimy tylko główne cechy tego zestawu. 16 GB pojemności w trybie dual channel wystarczy zdecydowanej większości domowych użytkowników, czy to grających w gry wysokobudżetowe o wysokich wymaganiach sprzętowych, czy po prostu do wykonywania codziennych obowiązków na komputerze. Na szczególną uwagę zasługuje także taktowanie na poziomie 3600 MHz – choć mogą one działać w nieco mniejszej, w zależności od procesora i płyty głównej.

Kup pamięć RAM Patriot Viper 4 Blackout 3600 MHz 2x 8GB najtaniej na Ceneo.pl

CRUCIAL BallistiX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz

Potocznie „Cruciale” to bardzo dobra i przede wszystkim opłacalna pamięć RAM. Tu mamy nieco mniejsze taktowanie od wcześniej prezentowanych Viper 4, ale parując ją z odpowiednim procesorem i płytą główną, które i tak nie będą potrafiły obsłużyć wyższych prędkości, jest dobrym pomysłem. Oczywiście polecamy zestaw 2x 8 GB ze względu na to, że w odpowiednich slotach, będą działać w trybie dual channel. Szybkość na poziomie 3200 MHz wystarczy w zupełności w domowych komputerach skierowanych nie tylko na naukę, ale także po sparowaniu z odpowiednio szybkim procesorem - nawet do gier.

  Kup pamięć RAM Crucial BallistiX 2x 8 GB 3200 MHz najtaniej na Ceneo.pl

Patriot Viper Elite II 16 GB (2x 8 GB) DDR4 3600 MHz CL20

Kolejne polecane przez nas pamięci RAM należą do producenta Patriot. Zdążyliśmy już przetestować dla was omawiane „pamiątki”, dlatego jeśli chcesz zapoznać się z bardziej rozbudowanym opisem i recenzją Patriot Viper Elite II, gorąco zachęcamy do lektury. Tu jednak skupimy się na krótszym wprowadzeniu. Patriot Elite II 2x 8 GB będą w komputerze działać w trybie dual channel, co zwiększy wydajność w praktycznie wszystkich zastosowaniach. Nie można także pominąć tego, że pracują one z taktowaniem 3600 MHz przy zachowaniu CL na poziomie 20.

Kup pamięć RAM Patriot Elite II najtaniej na X-kom i Ceneo.pl

Patriot Viper 4

Jeśli chodzi o pamięci dla nieco bardziej wymagających użytkowników komputerów stacjonarnych, mamy dla Was różne warianty Patriot Viper 4. Do dyspozycji otrzymujemy trzy konfiguracje. 2x 4 GB 3000 MHz CL 16 oraz dwa zestawy 2x 8 GB 3000 MHz CL16 oraz 3200 MHz CL16. Jeśli nie potrzebujesz takiej ilości, nie będziesz grać w produkcje wysokobudżetowe czy po prostu chcesz rozbudować pamięć RAM maszyny o kolejne gigabajty, zainteresuj się nieco mniejszą oraz tańszą 2x 4 GB. Dla tych, którzy budują nowy komputer, szczególnie jeśli ma służyć także do gier, polecamy 2x 8 GB 3000 lub 3200 MHz. W obu przypadkach znakomicie sprawdzi się w budżetowych lecz nadal bardzo wydajnych komputerach.

Kup pamięć RAM Patriot Viper 4 najtaniej na Ceneo.pl

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powrót do szkoły 2021 - poradnik zakupowy i promocje na sprzęt

 0