Powrót do szkoły 2021 - poradnik zakupowy i promocje na sprzęt

Powrót do szkoły 2021 - poradnik zakupowy i promocje na sprzęt

iiyama G-Master 2530HSU-B1

 

Pierwszym urządzeniem, na który rzuciliśmy oko jest G2530HSU-B1 – niedrogi, standardowy monitor biurowy. To 24,5” wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) i odświeżaniu 75 Hz z wbudowaną funkcją synchronizacji obrazu FreeSync. Idealne gabaryty na niewielkich rozmiarów biurko oraz atrakcyjny wygląd i przede wszystkim niska cena – te cechy wyróżniają go na tle innych produktów z tego segmentu. Panel wykonano w technologii TN i odznacza się 1-milisekundowym czasem reakcji, kontrastem 1000:1 oraz jasnością na poziomie 250 nitów. Pokrycie bartw sRGB na poziomie 99% powinno zadowolić wszystkich użytkowników decydujących się na zakup omawianego monitora. Do dyspozycji mamy także USB HUB, 2x HDMI, 1x DisplayPort, VGA oraz wbudowane, dwuwatowe głośniki.

Kup monitor iiyama w promocji w wybranych sklepach internetowych X-kom, Morele i Komputronik.

iiyama G-Master G2440HSU-B1

Kolejne urządzenie producenta iiyama. Ten monitor mieliśmy przyjemność testować na łamach naszego portalu (sprawdź recenzję iiyama G-Master G2440HSU) i musimy przyznać, wypadł naprawdę nieźle. W cenie około 500 zł otrzymujemy bowiem panel IPS o przekątnej 24”, szerokich kątach widzenia i odświeżaniu ekranu na poziomie 75 Hz wraz z wbudowaną funkcją synchronizacji obrazu FreeSync. Standardowa rozdzielczość FullHD (1920 x 1080 pikseli), jasność na poziomie 250 nitów i kontrast 1000:1 spełni wszystkie oczekiwania użytkowników szukających modeli w tym przedziale cenowym. W cenie tej otrzymujemy także wbudowane głośniki, USB HUB oraz wejścia sygnałowe HDMI i DisplayPort.

Kup monitor iiyama w promocji w wybranych sklepach internetowych X-kom, Morele i Komputronik

iiyama G-Master GB2560HSU-B1

Jeśli oprócz przygotowania materiałów szkolnych na komputerze, masz po wykonaniu obowiązków trochę czasu na stare, dobre sieciowe strzelanki, warto rozważyć zakup szybkiego monitora gamingowego. Takowym jest omawiany właśnie GB2560HSU-B1. To szybki panel TN o rozdzielczości FullHD (1920x1080 pikseli), 1-milisekundowym czasie reakcji oraz odświeżaniu 144 Hz z wbudowaną technologią synchronizacji obrazu FreeSync. Na szczególną uwagę zasługuje także maksymalna jasność wyświetlacza, która wynosi aż 400 nitów. Oprócz tego znajdziemy tu pokrycie barw sRGB na poziomie 99%, matową powłokę matrycy, standardowy kontrast 1000:1 i wiele usprawniających użytkowanie monitora dodatków. Takowymi są wbudowane, dwuwatowe głośniki stereo, pełna regulacja położenia monitora, USB HUB oraz wyjścia HDMI 2.0 i DisplayPort 1.2.

Kup monitor iiyama w promocji w wybranych sklepach internetowych X-kom, Morele i Komputronik

iiyama G-Master GB2470HSU-B1

Opisywany aktualnie monitor GB2470HSU-B1 testowaliśmy na łamach naszego portalu już jakiś czas temu i gorąco zachęcamy do zapoznania się z bardziej dogłębną analizą sprzętową. Jest to wyświetlacz dla nieco bardziej wymagających, choć nadal ląduje w kategorii bardzo opłacalnych urządzeń. Tu mamy do czynienia z 24” panelem IPS o rozdzielczości Full HD (1920x1080) i odświeżaniu 165 Hz. Oczywiście z technologią FreeSync (w tym LFC). Standardowe są natomiast inne parametry. Jasność na poziomie 250 nitów, matowa powłoka matrycy oraz kontrast 1000:1. Dodatkiem, tak jak w przypadku wielu monitorów tego producenta, są wbudowane głośniki stereo oraz bogate wyposażenie złącz – USB HUB, HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 oraz wyjście słuchawkowe. Dołączona stopka pozwala także dowolnie modyfikować położenie monitora, nie licząc funkcji pionowej.

Kup monitor iiyama w promocji w wybranych sklepach internetowych X-kom, Morele i Komputronik

iiyama G-Master G2466HSU-B1

Tu już mamy do czynienia z prawdziwym, świetnie wycenionym monitorem iiyama. Mowa oczywiście o zakrzywionym (1500R) wyświetlaczu z matrycą VA o przekątnej 23,6”, rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli) oraz odświeżaniu 165 Hz i jasności 250 nitów. Wraz z technologią synchronizacji obrazu FreeSync (z LFC) nie tylko pozwoli zanurzyć się do świata gier, ale również praca z tekstem na tym monitorze, będzie znacznie bardziej komfortowa. Do dyspozycji otrzymujemy dodatkowo dwa złącza HDMI 2.0, jedno DisplayPort 1.4, USB HUB (2.0) oraz wyjście słuchawkowe i wbudowane głośniki stereo.

Kup monitor iiyama w promocji w wybranych sklepach internetowych X-kom, Morele i Komputronik

iiyama G-Master GB3466WQSU-B1

Na koniec zostawiliśmy najlepszą i zarazem najdroższą propozycję monitora iiyama, skierowanego dla wymagających użytkowników. Wyświetlacz GB3466WQSU-B1 ma przekątną 34” i rozdzielczość UWQHD (3440x1440 pikseli) – miej na uwadze wydajność Twojej karty graficznej, jeśli się na niego zdecydujesz. Matryca to zakrzywiony VA z HDR 400 o odświeżaniu 144 Hz, jasności 400 nitów, czasie reakcji 1 ms oraz zastosowanej technologii synchronizacji obrazu FreeSync (z LFC) i kontraście 3000:1. Do dyspozycji mamy także USB HUB (3.0), 2x HDMI 2.0, 2x DisplayPort 1.4, wyjście słuchawkowe oraz wbudowane głośniki stereo. Nie można jednak dowolnie modyfikować położenia omawianego monitora. Tu mamy tylko i wyłącznie zmianę wysokości oraz pochylenia. Oczywiście nie ma to większego znaczenia – wszak monitor jest zakrzywiony.

Kup monitor iiyama w promocji w wybranych sklepach internetowych X-kom, Morele i Komputronik

AOC Agon AG273QXP

Skoro już jesteśmy przy naprawdę solidnych monitorach dla graczy, polecimy Wam jeszcze jeden gamingowy model. Test AOC Agon AG273QXP znajduje się już na naszej stronie, dlatego zachęcamy do sprawdzenia jak radzi sobie w różnych zastosowaniach oraz na jakie odzwierciedlenie kolorów można liczyć. Monitor ma przekątną 27" oraz matrycę IPS o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli), co już brzmi naprawdę bardzo dobrze, ale jeśli dodamy do tego 1-milisekundowy czas reakcji oraz odświeżanie na poziomie 170 Hz, robi się z tego prawdziwy, gamingowy wyświetlacz. Choć oczywiście nie tylko gamingowy, bo przy takim odświeżaniu komfort użytkowania komputera na co dzień stoi na najwyższym poziomie. Dodatkiem jest wysoka jasność panelu (450 nitów), zastosowana technologia synchronizacji obrazu FreeSync (z LFC) oraz dołączony USB HUB (3.2) i pełna regulacja dzięki funkcjonalnej, dołączonej do produktu stopce.

Kup monitor Agon AG273QXP najtaniej na Ceneo.pl

Gigabyte G27F

Na koniec wróćmy jeszcze do monitorów nieco tańszych. Takim jest Gigabyte G27F. Test oczywiście został przez nas już przeprowadzony i również w tym wypadku zachęcamy do lektury jeśli jesteś ciekawy jak wypadł w oczach profesjonalisty. Stosując jednak krótki opis, mamy do czynienia z monitorem o przekątnej 27", rozdzielczości Full HD oraz odświeżaniem na poziomie 144 Hz. Matryca to oczywiście IPS, ale na uwagę zasługuje także jej jasność (300 nitów) oraz czas reakcji (1 ms). Monitor ma do dyspozycji USB HUB (3.0), czterowatowe głośniki stereo, FreeSync (z LFC) oraz nieco mniej funkcjonalną stopkę (bez pivot).

Kup monitor Gigabyte G27F najtaniej na Ceneo.pl

Pokaż / Dodaj komentarze do: Powrót do szkoły 2021 - poradnik zakupowy i promocje na sprzęt

 0