iiyama G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk - test taniego monitora IPS dla graczy

iiyama G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk - test taniego monitora IPS dla graczy

iiyama G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk - Podsumowanie

G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk to, jak zapewne zdążyliście się już zorientować, bardzo solidna propozycja w swojej klasie. Nie jest to może monitor, który zachwyca czymś szczególnym w budżetowym segmencie lub też wybija się wyraźnie ponad konkurencję, ale z drugiej strony trudno mu też zarzucić jakieś istotniejsze wady, a do tego kompromisy poczynione przez producenta wydają się w pełni zrozumiałe. Dlatego też w ostatecznym rozrachunku propozycja iiyamy jawi się jako mocny zawodnik w segmencie do 600 zł. Urządzenie wypada pochwalić za wysoką jakość wykonania i nowoczesny design z niezwykle smukłymi ramkami (te powinny bardzo dobrze wypadać w zestawach wielomonitorowych). Do tego dochodzi wygodny dżojstik do sterowania OSD i stabilna konstrukcja. Jedyną kwestią z zakresu wykonania, na którą można ponarzekać, jest ergonomia podstawy, która pozwala tylko na regulację kąta pochylenia ekranu, ale to praktycznie standard w ekonomicznych monitorach.

...w ostatecznym rozrachunku propozycja iiyamy jawi się jako mocny zawodnik w segmencie do 600 zł.

iiyama G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk

Dla większości graczy największym atutem G2440HSU-B1 Black Hawk będzie panel IPS, ponieważ do niedawna w budżetowym segmencie gamingowych monitorów królowały matryce TN. Dzięki temu otrzymujemy naprawdę przyjemny dla oka obraz o nasyconych kolorach i bardzo szerokich kątach widzenia (nawet jak na IPS). Co prawda czas reakcji zastosowanego tu wyświetlacza nie powala, ale jest naprawdę przyzwoity i o ile nie nastawiamy się jedynie na dynamiczne sieciowe shootery, to powinien być satysfakcjonujący. Tym bardziej, że dochodzi do tego odświeżanie na poziomie 75 Hz i wsparcie dla FreeSync, a monitor bez żadnych problemów radzi sobie też z G-Sync. Jeśli dołożymy do tego niezły kontrast, przebieg gammy lokalnej i przyzwoitą jakość podświetlenia, to całość składa się na naprawdę dobry produkt w tym segmencie cenowym. Dlatego też iiyama G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk otrzymuje od nas ocenę 4/5 gwiazdek oraz odznaczenie opłacalności.

iiyama G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk

    

Jakość wykonania, bardzo smukłe ramki, dżojstik do sterowania OSD, nasycone kolory (obraz jest przyjemny dla oka), bardzo szerokie kąty widzenia (nawet jak na IPS), FreeSync (G-Sync działa bez zarzutu), cena

Bardzo ograniczona ergonomia podstawy

Cena (na dzień publikacji): 599 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

Produkt kupisz w sklepie 

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

iiyama

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk - test taniego monitora IPS dla graczy

 0