iiyama G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk - test taniego monitora IPS dla graczy

iiyama G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk - test taniego monitora IPS dla graczy

iiyama G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk - Test taniego monitora IPS dla graczy

Zakup monitora do gier, jeśli posiadamy relatywnie wysoki budżet, wydaje się prostym zadaniem (szczególnie jeśli czytacie nasze recenzje). Nie oszukujmy się jednak, największą popularnością w naszym kraju cieszą się modele do 1000 zł, a nawet tańsze i w takim przypadku zadanie nie jest takie łatwe, gdyż musimy liczyć z pewnymi, dość istotnymi kompromisami. Czy postawimy na szybką matrycę TN o relatywnie wysokiej częstotliwości odświeżania czy też lepiej wybrać coś na panelu IPS, co gwarantuje lepszą jakość obrazu statycznego? Lepiej zdecydować się na wszechstronniejszą ergonomię czy może funkcjonalność pod kątem gamingowych zastosowań? To tylko część dylematów, przed jakimi stoi gracz chcący kupić nowy monitor, który nie zrujnuje jego domowego budżetu. Na pierwszy rzut oka nowość firmy iiyama, a mianowicie model G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk, to strzał w dziesiątkę w takim przypadku, ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

G-Master G2440HSU to produkt skierowany do użytkowników szukających tańszych gamingowych monitorów IPS.

iiyama G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk

iiyama dotychczas słynęła z wysokiej jakości budżetowych monitorów, takich jak G-Master G2530HSU Black Hawk, który otrzymał od nas najwyższą notę i rekomendację. G-Master G2440HSU to produkt z tej samej rodziny, skierowanej do użytkowników szukających tańszych gamingowych rozwiązań. W odróżnieniu jednak od G2530HSU, który wyposażony był w matrycę TN, G2440HSU stawia już na panel IPS, co diametralnie zmienia postrzeganie tego sprzętu. Technologia TN praktycznie odchodzi już do lamusa i z perspektywy graczy znajduje zastosowanie jedynie w typowo e-sportowych scenariuszach, gdzie liczy się możliwie najniższy czas reakcji (choć w ostatnim czasie pojawiły się rozwiązania bazujące na wyświetlaczach IPS, które nie odstają także i pod tym względem). Z perspektywy typowego gracza, który lubi zarówno sieciowe shootery, jak i typowe singleplayerowe tytuły, oferujące imponującą oprawę graficzną, IPS jest więc zdecydowanie wszechstronniejszym rozwiązaniem. Oferuje bowiem bardziej nasycone, lepiej odwzorowane kolory, szersze kąty widzenia, jednocześnie zapewniając dobry czas reakcji plamki.

Specyfikacja iiyamaG-Master G2440HSU-B1 Black Hawk
Przekątna matrycy 23,8''
Rozdzielczość natywna 1920 x 1080 px
Częstotliwość odświeżania 75 Hz; 48-75 Hz (FreeSync)
Gęstość pikseli 92,56 ppi
Typ panelu IPS
Powłoka matrycy Antiglare, Hard coating (3H)
Maksymalna jasność 250 cd/m2
Kontrast statyczny 1000:1
Kąty widzenia 178/178 st.
Czas reakcji (MPRT) 1 ms
Pivot nie
VESA tak, 100x100
Złącza DisplayPort, HDMI, 2x USB 2.0
Waga 3,65 kg

G-Master G2440HSU to 23,8-calowy monitor o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Częstotliwość odświeżania wynosi tu 75 Hz, a czas reakcji to 1 ms, ale w standardzie MPRT. Pozostałe parametry są wyjątkowo typowe, i tak maksymalna jasność to 250 cd/m2, a kontrast 1000:1. Idąc dalej, sterowanie jest 8-bitowe, nie mogło także zabraknąć obsługi techniki FreeSync, ale niestety tylko w skromnym przedziale od 48 do 75 kl./s, podobnie zresztą jak w większości wyświetlaczy z tego segmentu. Całości dopełniają głośniki stereo o mocy 2 W, koncentrator USB 2.0, a także dość skromny zestaw wejść obrazu - po jednym DisplayPort i HDMI. Cena monitora wynosi 599 zł i jest to jedna z najtańszych tego typu propozycji na rynku, a kilka tańszych modeli o zbliżonych parametrach przeważnie jest gorzej wyposażonych od propozycji iiyama (choćby w zakresie głośników).

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master G2440HSU-B1 Black Hawk - test taniego monitora IPS dla graczy

 0