Test Armac Office On-Line PF1 2000VA LCD – solidny UPS z ochroną przed kurzem


Test Armac Office On-Line PF1 2000VA LCD – solidny UPS z ochroną przed kurzem

Budowa

UPS Armac Office On-line PF1 Dust-Free 2000 VA to urządzenie w obudowie typu tower o wymiarach 421 × 190 × 327 mm i wadze około 20,2 kg. Obudowa jest solidna, wykonana z lakierowanej proszkowo blachy stalowej. Na froncie znalazł się demontowalny panel z wymiennym filtrem przeciwkurzowym, który można regularnie czyścić.

Powyżej umieszczono monochromatyczny wyświetlacz LCD podświetlany na biało, informujący o parametrach pracy i stanie baterii, a pod nim trzy przyciski do obsługi menu, nad ekranem mamy cztery diody LED sygnalizujące tryb pracy zasilacza lub błąd. Boczne panele mają dodatkowe perforacje wentylacyjne, a po ich zdjęciu uzyskujemy dostęp do akumulatorów VRLA.

 

Panel złącz i gniazd

Na tylnym panelu producent przewidział osiem wyjść IEC 320 C13 oraz wejście zasilania IEC 320 C20 zabezpieczone automatycznym bezpiecznikiem. Nad gniazdami znajdują się dwie kratki wentylacyjne chłodzenia elektroniki zasilacza. W górnej części panelu ulokowano porty USB i RS232, a także złącze awaryjnego wyłącznika EPO. Obok znalazł się terminal do podłączenia zewnętrznego pakietu baterii oraz slot rozszerzeń (Intelligent Slot) – umożliwiający instalację dodatkowych kart, np. SNMP do monitorowania przez sieć.

Po zdjęciu bocznego panelu dostępny jest pakiet sześciu akumulatorów 12 V / 9 Ah AGM/VRLA, połączonych w zestaw 72 V. Konstrukcja przewiduje prostą wymianę baterii, a producent zastosował uporządkowane okablowanie i łatwy dostęp serwisowy.

Tryby pracy

  • Line – praca online (double conversion). Odbiorniki są zasilane przez falownik, a akumulatory utrzymywane w stanie pełnego naładowania. Czas przełączenia przy zakłóceniach: 0 ms.

  • Bateryjny – zasilanie odbiorników z energii zgromadzonej w akumulatorach, uruchamiane automatycznie w przypadku zaniku sieci.

  • By-pass – napięcie z sieci przekazywane jest bezpośrednio do odbiorników, z pominięciem falownika. Czas przełączenia: poniżej 10 ms. Nie zaleca się stosować tego trybu przy urządzeniach wrażliwych.

  • Cold Start – funkcja zimnego startu umożliwia uruchomienie UPS-a i zasilanie odbiorników bez obecności napięcia w sieci, jedynie z akumulatorów.

Oszczędzanie energii – tryb By-pass 

UPS Armac PF1 Dust-Free posiada tryb By-pass, który dodatkowo pomija falownik, co pozwala osiągnąć najwyższą sprawność, ale ogranicza filtrację zakłóceń i nie jest zalecany dla krytycznych obciążeń, a przy zakłóceniu na wejściu zasilacz się wyłącza.

 

Spodobało Ci się? Podziel się ze znajomymi!

Pokaż / Dodaj komentarze do:

Test Armac Office On-Line PF1 2000VA LCD – solidny UPS z ochroną przed kurzem
 0