ASUS ROG Delta S Animate - test gamingowych słuchawek za ok. 1200 zł

ASUS ROG Delta S Animate - test gamingowych słuchawek za ok. 1200 zł

ASUS ROG Delta S Animate - specyfikacja i zastosowane technologie

Omówienie specyfikacji słuchawek ROG Delta S Animate muszę zacząć od przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC) ESS Sabre 9281 Pro. ESS słynie z wysokiej jakości DAC-ów, skierowanych do audiofilów, więc fakt, że ASUS zdecydował się sięgnąć po przetwornik tej firmy, zaliczyć trzeba na plus. Sabre 9281 Pro wykorzystuje technologię QUAD DAC, czyli poczwórnego przetwornika, który zapewniać ma przetwarzanie dźwięku w bezstratnej jakości, gdzie każdy z czterech pomniejszych DAC-ów przetwarza określoną grupę ze słyszalnego pasma dźwięków - od tonów niskich, przez średnie i wysokie, aż po ultrawysokie. Cztery sygnały są następnie łączone ze sobą, a otrzymywany w ten sposób dźwięk powinien przełożyć się na wyższą jakość. Producent chwali się czystszym audio i imponującym wskaźnikiem stosunku sygnału do szumu na poziomie 130 dB (tu wyraźnie widać przewagę nad konkurencją).

ASUS ROG Delta S Animate

Na pokładzie headsetu znajduje się także zintegrowany układ do renderowania w standardzie Master Quality Authenticated. MQA to technologia kodowania sygnału cyfrowego mająca za zadanie poprawienie jakości uzyskania dźwięku niczym ze studia nagraniowego (kodowany jest tu tzw. master). Technika ta w słuchawkach ROG Delta S umożliwia połączenie z sygnałem bazowym MQA, choć jej zastosowanie jest ograniczone do wspieranych aplikacji streamingowych, takich jak np. TIDAL. Tu jednak muszę zaznaczyć, że kodek ten wzbudza dużo kontrowersji i ma zarówno dużo przeciwników, którzy twierdzą, że to oszustwo, jak i zwolenników, podkreślających, że rzeczywiście oferuje on lepszą jakość. Nie będę rozstrzygał tego sporu, nawet nie spróbuję, ale warto mieć tego świadomość. 

Do tego otrzymujemy przetworniki ASUS Essence, które zostały wyposażone w technologię Audio Signal Diversion dla zagwarantowania jeszcze większej czystości dźwięku. Te oferują szeroki zakres przenoszenia na poziomie 20–40 kHz i zapewniać mają dużą szczegółowość, ciesząc użytkowników świetnymi ogólnymi wrażeniami akustycznymi, a tak przynajmniej chwali się ASUS. To jednak nie wszystko, ponieważ Delta S Animate otrzymały także wsparcie ze strony technologii ROG Hyper-Grounding, która wykorzystuje wielowarstwową płytkę drukowaną oraz specjalny układ rozmieszczenia komponentów. Pozwala to uniknąć zakłóceń elektromagnetycznych i zapewnia, że dociera do nas czystszy dźwięk pozbawiony szumów - przynajmniej w teorii. Nie można też zapomnieć o mikrofonie wspieranym sztuczną inteligencją, który dysponuje dedykowanym procesorem zaprojektowanym do wyciszania ponad 50 milionów typów szumów z otoczenia, zachowując przy okazji naturalny głos użytkownika. Nie omieszkam tego zweryfikować. 

Specyfikacja ASUS ROG Delta S Animate
Przetworniki 50 mm, neodymowe
Łączność Przewodowa, USB
Pasmo przenoszenia 20Hz – 40kHz
Impedancja 32 Ohm
Mikrofon Tak
Pasmo przenoszenia mikrofonu 100Hz – 10kHz
Czułość mikrofonu -40 dB (± 3 dB) 
Wymiary 158×200×93
Waga 310 gramów
Gwarancja 2 lata
Cena ok. 1200 zł

Jak więc widać, ASUS zadbał o wyposażenie swojego nowego headsetu w naprawdę high-endowe podzespoły i technologie, których zadaniem jest dostarczenie najwyższej jakości dźwięku. Jeśli chociaż część zapewnień i obietnic producenta w tym aspekcie się potwierdzi, to wysoka cena ROG Delta S Animate może być jak najbardziej uzasadniona. Tym bardziej że to nie wszystko, co te słuchawki mają do zaoferowania. Poniżej możecie zapoznać się ze szczegółową specyfikacją produktu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Delta S Animate - test gamingowych słuchawek za ok. 1200 zł

 0