ASUS ROG Delta S Animate - test gamingowych słuchawek za ok. 1200 zł

ASUS ROG Delta S Animate - test gamingowych słuchawek za ok. 1200 zł

ASUS ROG Delta S Animate - test gamingowych słuchawek za ok. 1200 zł

ASUS jest jednym z czołowych producentów sprzętu dla graczy, ale peryferia i akcesoria gamingowe tej firmy nie cieszą się tak dużą popularnością jak choćby jej podzespoły czy laptopy. Dobrym przykładem są tu słuchawki, ASUS posiada całkiem bogatą ofertę headsetów, ale nie przebijają się one na rynku tak bardzo jak konkurencyjne rozwiązania. Wynikać może to z faktu, że tajwańska firma koncentruje się głównie na modelach z rodziny ROG, które skierowane są do bardziej wymagających użytkowników, jak choćby recenzowany przeze mnie model ROG Centurion 7.1 z prawdziwym (czytaj niewirtualnym) dźwiękiem przestrzennym. Bohater tej recenzji, czyli headset ASUS ROG Delta S Animate, to również high-endowy sprzęt, upakowany wysokiej klasy podzespołami i rozwiązaniami, które kojarzyć można bardziej z portali dla audiofilów. Czy to okaże się przepisem na sukces? Przekonajmy się.

ASUS ROG Delta S Animate to słuchawki wyposażone w przetwornik cyfrowo-analogowy hi-fi ESS 9281 Quad DAC z obsługą standardu Master Quality Authenticated (MQA).

ASUS ROG Delta S Animate to słuchawki stereo, które oferują wsparcie dla wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1. Co jednak istotniejsze, wyposażono je w przetwornik cyfrowo-analogowy hi-fi ESS 9281 Quad DAC oraz obsługują standard Master Quality Authenticated (MQA), co powinno stanowić gwarancję jakości studyjnego dźwięku. Co więcej, sprzęt bazuje na sporych 50 mm przetwornikach ASUS Essence, wspieranych przez technologię hermetycznych komór. Do tego dochodzą mikrofon ASUS AI z redukcją szumów, który wedle deklaracji producenta zapewnia krystalicznie czystą komunikację głosową podczas gry oraz lekka i ergonomiczna konstrukcja z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Co więcej ROG Delta S Animate jest kompatybilny zarówno z komputerami i konsolami, jak i urządzeniami mobilnymi, a to za sprawą wykorzystania złącza USB. Mówimy więc o bardzo wszechstronnym urządzeniu, które jeśli tylko spełni połowę obietnic składanych przez ASUSa, powinno nieźle pozamiatać w segmencie gamingowych headsetów.

ASUS ROG Delta S Animate - test gamingowych słuchawek za ok. 1200 zł

Nie od dziś wiadomo jednak, że akcesoria dla graczy z wyższej półki potrafią osiągać zawrotne kwoty i choć może ASUS ROG Delta S Animate nie jest tu żadnym rekordzistą, to jednak jeśli powyższy opis zaintrygował Was na tyle, by zainteresować się zakupem tego sprzętu, to musicie przygotować się na naprawdę duży wydatek. Jak duży? Grubo powyżej 1000 zł, bo headset powinien kosztować na naszym rynku ok. 1200-1300 zł. Nie da się ukryć, że to sporo pieniędzy, dlatego zanim zaczniecie przeglądać oferty rodzimych sklepów, warto najpierw dowiedzieć się nieco więcej na temat tego produktu. I w tym pomóc ma moja recenzja, w której omówię możliwości ROG Delta S Animate, zastosowane technologie, komfort użytkowania czy jakość dźwięku, co powinno przynieść odpowiedź na pytanie, czy warto sięgnąć po te słuchawki. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Delta S Animate - test gamingowych słuchawek za ok. 1200 zł

 0