Test i recenzja ASUS ROG Phone 7 Ultimate. O marzeniach mobilnych graczy słów kilka

Test i recenzja ASUS ROG Phone 7 Ultimate. O marzeniach mobilnych graczy słów kilka

ASUS ROG Phone 7 Ultimate - oprogramowanie i bateria

Software

ASUS ROG Phone 7 Ultimate działa pod kontrolą Androida 13 (producent deklaruje dwie duże aktualizacje systemu i 4 lata aktualizacji bezpieczeństwa), wzbogaconego o gamingowe funkcje i wygląd. Ten ostatni oznacza cybernetyczne grafiki, ikony i inne tego typu ozdobniki, które można oczywiście stonować, wybierając klasyczny styl systemu, choć w tym przypadku wydaje się to nieco mijać z celem. Tak czy inaczej, najważniejsze są możliwości oprogramowania, gdzie na szczególną uwagę zasługuje oczywiście aplikacja Armory Crate.

To właśnie z jej poziomu zyskujemy dostęp do Biblioteki gier z możliwością modyfikacji i stworzenia dedykowanego profilu czy Konsoli z monitoringiem podzespołów i temperatury, wyborem trybu systemu (najwyższa wydajność X - z możliwością dopasowania wielu ustawień pod własne preferencje, dynamiczny oraz ultra trwałość), ustawieniami wspomnianego już wyświetlacza ROG Vision, wentylatora AeroActive Cooler 7 (np. różne tryby chłodzenia), Dżina gier (w czasie grania przywołujemy go ruchem z górnych narożników ekranu, aby wybierać tryby systemu, częstotliwość odświeżania, blokować aplikacje i powiadomienia na czas grania, sprawdzać parametry, tj. klatki, temperatura, wykorzystanie CPU i GPU, w czasie rzeczywistym czy ustawienia AirTriggers.

Mówiąc krótko, jest tego mnóstwo, więc gracze mobilnie powinni być zachwyceni. Poza tym, możemy liczyć na typowe klonowanie aplikacji, inteligentny pasek boczny czy sporo gestów.

Bateria

Za czas pracy na baterii odpowiada akumulator o pojemności 6000 mAh, a konkretniej dwa o pojemności 3000 mAh, który robi wrażenie nie tylko na papierze. Codzienne użytkowanie i testy w programie PCMark pokazują, że ASUS spisał się tu koncertowo i urządzenie oferuje naprawdę dobry czas pracy z dala od ładowarki. Oczywiście w codziennym użytkowaniu, bo podczas intensywnego grania trzeba się liczyć z szybko uciekającymi procentami - wentylator AeroActive Cooler 7 nie bez przyczyny wyposażony jest przecież w port USB. Co prawda trochę szkoda, że ROG Phone 7 nie oferuje nieco szybszego ładowania, bo 67W już dawno przestało robić wrażenie i w tym przypadku potrzebuje 72 minut na naładowanie baterii od 0 do 100% (po pół godziny mamy 32%). Złego słowa nie można za to powiedzieć o wsparciu akumulatora z poziomu oprogramowania, bo możemy skorzystać z wspomnianych już trybów systemu, a konkretniej „Ultra trwałość”, żeby zminimalizować zużycie energii, baterii adaptacyjnej (ogranicza zużycie dla rzadko wykorzystywanych aplikacji), stabilnego ładowania (powolne ładowanie), planowanego ładowania czy ustawić limit ładowania, aby wydłużyć żywotność akumulatora).

Czas ładowania:

  • 30 min - 32%
  • 45 min - 67%
  • 60 min - 93%
  • 72 min - 100%
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test i recenzja ASUS ROG Phone 7 Ultimate. O marzeniach mobilnych graczy słów kilka

 0