ASUS ROG Zephyrus Duo 15 (GX550L) - test innowacyjnego laptopa dla graczy z dodatkowym ekranem

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 (GX550L) - test innowacyjnego laptopa dla graczy z dodatkowym ekranem

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 (GX550L) - test innowacyjnego laptopa dla graczy z dodatkowym ekranem

Jakiś czas temu mieliśmy okazję przetestować ASUS ZenBook Pro Duo, który okazał się być najbardziej innowacyjnym notebookiem, jaki mieliśmy okazję testować w ostatnich latach. Popularny producent jest bowiem jednym z nielicznych, który nie boi się eksperymentować w tym segmencie i przekuwać niezwykle oryginalnych prototypów w konsumenckie produkty. ASUS mocno stawia w ostatnim czasie na wykorzystanie dodatkowych wyświetlaczy w laptopach, które zwiększyć mają ich produktywność i funkcjonalność. Dotychczas tajwańska firma wykorzystywała tego typu pomysły głównie w modelach skierowanych do kreatywnych użytkowników, pracujących na swoich komputerach, ale w końcu przyszła pora na graczy, ponieważ bohater dzisiejszej recenzji, czyli ROG Zephyrus Duo 15 (GX550L), to swoisty gamingowy odpowiednik ZenBooka Pro Duo. Pod wieloma względami są to bardzo podobne konstrukcje, ale tym razem akcent postawiono na zastosowanie w grach, co zaowocowało absolutnie topową specyfikacją i ceną, która może przyprawić o zawrót głowy.

ROG Zephyrus Duo 15 nie jest produktem, którym ASUS chce podbić masowy rynek i jest to raczej pokaz inżynieryjnych możliwości producenta...

Nie oszukujmy się jednak, Zephyrus Duo 15 nie jest produktem, którym ASUS chce podbić masowy rynek i jest to raczej pokaz inżynieryjnych możliwości producenta oraz sprzęt skierowany do osób, które są w stanie wydać naprawdę duże pieniądze na coś bardziej innowacyjnego i oryginalnego. Te warunki sprzęt bez wątpienia spełnia, a to choćby za sprawą drugiego dotykowego wyświetlacza umieszczonego powyżej klawiatury, który znamy już z przywoływanego ZenBooka, ale tutaj doczekał się pewnych istotnych zmian. Nowy Zephyrus to jednak również niezwykle kompetentna maszyna do grania, co wynika z jego high-endowej specyfikacji. Pod maską znajduje się tu bowiem nie tylko najmocniejszy mobilny procesor Intela 10. generacji, ale i najwydajniejsza karta graficzna NVIDII dla laptopów (choć w wersji niskonapięciowej Max-Q).  

Specyfikacja ASUS ROG Zephyrus Duo 15 (GX550L)
Ekran 15,6" 4K (3840 x 2160 pikseli) 60 Hz IPS  + 14,1" IPS
Procesor Intel Core i9-10980HK
Pamięć RAM 2x 16 GB DDR4-3200 CL22
Grafika NVIDIA GeForce RTX 2080 Super Max-Q (8 GB GDDR6)
Nośniki 2x 1 TB GB SSD M.2 (Samsung PM981)
Łączność Wi-Fi 802.11ax, BT v5.1
Bateria 90 Wh
Wymiary 360 x 268 x 20 mm
Waga 2,4 kg
System Windows 10 64-bit
Cena 18999 zł

Jak zapewne się domyślacie, tego typu „zabawka” musi swoje kosztować i tak jest w rzeczywistości. Ceny zaczynają się od 15 tysięcy złotych, ale za wariant ze słabszym procesorem i kartą graficzną, 1 TB na dane i panelem Full HD 300 Hz. Nasza testowa wersja z topowymi CPU i GPU, 2 TB na dane i ekranem 4K 60 Hz kosztuje już 19 tysięcy złotych. Nawet nie będziemy próbować wymieniać, co można kupić za takie pieniądze, ale w gruncie rzeczy nie jesteśmy jakoś mocno zszokowani tą kwotą. Jeśli bowiem porównamy ją z innymi gamingowymi modelami oferującymi zbliżoną specyfikację, okazuje się, że propozycja ASUSa na tym tle wcale nie wypada dużo drożej (jeśli w ogóle), a tutaj otrzymujemy dodatkowo unikalną konstrukcję o nietypowej funkcjonalności. Przejdźmy zatem do konkretów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Zephyrus Duo 15 (GX550L) - test innowacyjnego laptopa dla graczy z dodatkowym ekranem

 0